Městskou vyhlídkovou věž u kostela Nanebevzetí Panny Marie zpřístupňuje Muzeum Jindřichohradecka. Lze ji navštívit vždy od dubna do konce září. Konkrétní otevírací doba je uvedena na webových stránkách www.mjh.cz.

0,0
Celkový dojem z muzea

Věž u kostela Nanebevzetí Panny Marie je gotického původu a pochází patrně ze 14. století. Svou dnešní podobu získala po rekonstrukci počátkem 19. stol., kdy byla snížena o jedno patro, takže měří celkem 68,3 metru, z toho báň téměř 24 m. Koule na vrcholu má průměr 1,2 m a kříž na špici je 5 m vysoký. Návštěvník, který vystoupí po 153 schodech až nahoru, si bude město prohlížet z výšky 35,3 metru a octne se přitom ve výšce 513 metrů nad mořem. Nárožím kostela Nanebevzetí Panny Marie prochází 15. poledník východní délky. K vyhlídce z městské věže vás zve Muzeum Jindřichohradecka.

Zajímavost: Muzeum Jindřichohradecka pořádá každoročně sportovně-zábavnou soutěž BĚŽ NA VĚŽ o putovní pohár ředitele muzea. Závodníci jsou rozdělení do kategorií podle věku. Výherci jednotlivých kategorií obdrží keramický pohár, všichni účastníci dostanou diplom, kde je uvedený čas, za jaký zdolali všech 153 schodů věže. Dosud nepřekonaný rekord z 1. ročníku soutěže byl pod minutu (0:40,70).

Zaměření: ostatní