Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Huť František v Sázavě

Ohodnoťte muzeum

Centrum sklářského umění

V autentickém prostředí historického areálu prezentujeme autorské sklo v kolekci skleněných plastik českých i světových výtvarníků. Všemi smysly můžete vnímat magickou křehkou krásu a pozorovat fascinující proces její výroby,.


4,3
Celkový dojem z muzea
V Centru sklářského umění, huti František je umístěna expozice skla, kterou tvoří mimo jiné jedinečná dvoupatrová výstavní síň nazvaná Noemova archa. Vystaveno je na 400 děl vytvořených sklářskými výtvarníky na Mezinárodních sklářských sympoziích IGS v Novém Boru v letech 1982 až 2006. Rozsáhlá sbírka, čítající kolem 1 500 předmětů od 500 autorů z celého světa, je majetkem Nadace Josefa Viewegha, která zachránila i chátrající sázavskou huť František a je jediným zakladatelem obecně prospěšné společnosti CESTY SKLA, o.p.s. která v současnosti Centrum provozuje.
V Centru jsou též umístěny ateliéry a dílny pro rezidenční tvůrčí pobyty a odborné vzdělávací programy.
Výtvarníkům, uměleckým řemeslníkům a odborným pedagogům Centrum poskytuje možnosti pro jejich lektorskou a mentorskou činnost, či využití technických zařízení centra pro jejich realizaci a prezentaci děl a pro jejich aktivní účast na diskuzích, přednáškách a konferencích.
Sklářským i jiným výtvarným školám Centrum nabízí dlouhodobou spolupráci s možností využití odborné kapacity jejich pedagogů pro vybrané tvůrčí pobyty, přednášky a konference a možnost využití technického zařízení centra.
Významnou součástí této spolupráce je orientace Centra i na základní školy s cílem probudit zájem žáků o sklářské řemeslo a propagace sklářských i jiných výtvarných škol přímo v Centru.
Našimi partnery jsou Uměleckoprůmyslové Museum v Praze, Muzeum Skla a Bižuterie v Jablonci nad Nisou a Česká Sklářská Společnost.

Zaměření: technické

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Huť František v Sázavě
Na Kácku 218
285 06 Sázava
GPS: 49.878479598013, 14.911547899246

Telefon:

+420327321809

Oficiální stránky muzea:

http://www.cestyskla.cz/index.php


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
5,0
Lidé v muzeu
4,0
Služby návštěvníkům
4,0
Doprovodné akce
4,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (1)
4,3
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.