Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

VÝSTAVA - Daniela Vinopalová a Monika Immrová: Socha

GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

15. 11. 2015 - 14. 02. 2016

Konfrontace sochařek dvou generací, Daniely Vinopalové (nar. 1928) a Moniky Immrové (nar. 1970), je úvahou o pojmu sochy v současném umění. Obě sochařky přitom vystupují ve své generaci jako výrazné a zároveň solitérní osobnosti.

Daniela Vinopalová studovala v padesátých letech 20. století na Akademii výtvarných umění v ateliéru Karla Pokorného. Její tvorba se však v šedesátých letech profilovala zcela odlišným a osobitým stylem, směřujícím spíše spirituální než racionální cestou. Způsob zacházení s materiálem odkazuje k soudobému proudu informelu, ale její dílo bývá spojováno i s oblastí intuitivní akční tvorby. Výstava v GASK je zároveň ohlédnutím za jejím celoživotním dílem.

Monika Immrová vystudovala Akademii výtvarných umění v ateliéru Jindřicha Zeithammla (2001) a ve své tvorbě se záměrně vrací k tradičnímu médiu sochy. V jednoduchých formách sleduje zákonitosti proporcionality a rovnováhy, postihuje vztah mezi plasticitou a kresebností.

Obě autorky se v jednoduchých abstraktních formách vyjadřují k nadčasovému a stále nově problematizovanému vztahu hmoty, objemu a tvaru a jejich určení v prostoru.

 

DOBA TRVÁNÍ VÝSTAVY

15. 11. 2015 - 14. 02. 2016

 

ZDROJ

http://www.gask.cz/cs/vystavy/daniela-vinopalova-a-monika-immrova-socha


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.