Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zaměření

Řazení dle:

Žebříček muzeí

Muzeum hlavního města Prahy (Studijní a dokumentač…

0,0

Studijní a dokumentační centrum Norbertov propaguje moderní pražskou meziválečnou a poválečnou architekturu, bytovou kulturu, užité umění i životní styl. To vše v úzké souvislosti s nedaleko stojící Müllerovou vilou. Nedaleko Müllerovy vily stojí v památkové zóně Staré Střešovice v ulici Nad Hradním vodojemem budova s čp. 53. V objektu je dnes umístěno Studijní a dokumentační centrum Norbertov, které propaguje moderní pražskou meziválečnou a poválečnou architekturu, bytovou kulturu, užité umění i životní styl. To vše v úzké souvislosti s nedaleko stojící Müllerovou vilou. V přízemí budovy se nachází výstavní prostor, v němž budou formou výstav a přednášek postupně představeny témata a osobnosti spjaté s oběma vilami. Sál bude také sloužit široké a odborné veřejnosti pro setkání a diskuse, přednášky, dílny a další akce, zaměřené na kultivaci vnímání moderní architektury i kultury. Součástí centra je také depozitář sloužící pro uložení předmětů z obou vil, které nebyly vystaveny, archiv s dokumentací rekonstrukce obou staveb, výsledky výzkumu díla Adolfa Loose v českých zemích a odborná, tematicky zaměřená knihovna. Pro zájemce z řad badatelů je v prvním patře umístěna badatelna s možností studia archiválií a odborné literatury. Otevřeno: ÚTERÝ, ČTVRTEK, SOBOTA, NEDĚLE: 8:45-18:00 Výstava v uvedené dny: 10:00-18:00  

Přečíst více

Filmové muzeum NaFilM

0,0

Přečíst více

Galerie ocelových figurín

0,0

Přečíst více

Muzeum fantastických iluzí

0,0

Nejzábavnější muzeum v Praze! Fascinující svět neskutečných optických klamů. Perfektní zábava pro všechny bez rozdílu věku. Jedinečný zážitek a super fotky. Více jak 100 interaktivních zábavných exponátů. Největší muzeum trikových iluzí v Praze. Vítejte v magickém světě optických iluzí! Staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea. Před návštěvou se nezapomeňte ujistit, že je váš fotoaparát plně nabitý a má dostatek místa v paměti, abyste mohli pořídit nevídané a legrační fotky a videa. Vyzkoušejte kouzelnou židli nebo magickou místnost, která vás promění v trpaslíka nebo obra. Nechte se kouzelníkem vystřelit z děla nebo levitovat ve vzduchu. Vaše hlava se náhle ocitne na stole nebo si na vás pochutná King Kong. Slavný alchymista Edward Kelley vás kouzlem uvězní ve své středověké laboratoři a dinosaurus si vás ve svých pařátech odnese do hnízda. Nechte se překvapit, čím vás zaručeně pobaví Charlie Chaplin nebo Albert Einstein. Uvidíte opravdový úsměv Mony Lisy a není to ten, který znáte z obrazu! Projdete se hlavou dolů po stropě místnosti, proměníte se v primabalerínu, uvidíte svůj skutečný obraz v zrcadle, stanete se nejkrásnějším člověkem na světě a zažijete mnohé další... Dýchne na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí. Muzeum fantastických iluzí je úžasné místo pro děti a dospělé, kde nebudete věřit vlastním očím! Svým provedením je zcela originální a odlišné od všeho, co bylo dosud nejen v České republice k vidění. Návštěvu výstavy můžete zakončit ve slavné kavárně a cukrárně Myšák z roku 1922, která je přímo vedle muzea. Že se nejedná o obyčejnou cukrárnu vám napoví i věhlasná klientela. Na zákusek sem chodila například Ema Destinová, Oldřich Nový nebo prezident Tomáš G. Masaryk. Muzeum najdete na turisticky zavedené pěší trase v historickém centru Prahy ve Vodičkově ulici 31 u Václavského náměstí v 1. patře Galerie Myšák. Muzeum má výbornou dopravní dostupnost, která je zajištěna metrem A, B a tramvajemi. Zastávka tramvaje je v bezprostřední blízkosti muzea. Otevřeno je každý den 7 dní v týdnu včetně státních svátků od 9:00 do 21:00 hodin. Přejeme skvělou zábavu! Více na www.muzeumfantastickychiluzi.cz  

Přečíst více

Machův včelín Krušlov (Machův včelín Krušlov)

0,0

Machův malovaný a vyřezávaný včelín v Krušlově je svým provedením jedinečnou ukázkou lidové tvořivosti nejen v Čechách ale i v Evropě. Machův včelín v Krušlově na Strakonicku je svým jedinečným provedením unikátem nejen v České republice, ale také ve střední Evropě.  Jedná se o rozsáhlejší dřevěnou stavbu s vyřezávanými a malovanými prvky a s unikátní sbírkou zhruba 80 řezeb a výtvarně ztvárněných úlů . Stavbu obklopuje květná zahrada a díky nadmořské výšce 740 m.n.m., ve které se včelín nachází, můžete z nedaleké louky obdivovat kouzelné výhledy do předhůří Šumavy.    

Přečíst více

Muzeum Radeč (Muzeum Chalupění Radeč)

0,0

Muzeum Radeč se nachází na místě zaniklého JZD Radeč a je spravováno občanským sdružením Chalupění již od roku 2002. Nabízí návštěvníkům několikahodinovou prohlídku rozsáhlým areálem na ploše 3500m2. Sbírkový fond se skládá z historických předmětů ze všech činností života našich předků a obsahuje přes 5000 exponátů. Velká část prohlídky zaujímá prezentaci historické zemědělské techniky používané od jara do žní (historické oradla, secí stroje, mlátičky, čistící mlýnky, šrotovníky obilí, vyorávač brambor aj.), další část předvádí návštěvníkům řemesla našich předků , dále historické pračky, mandly, žehličky,  šicí stroje, dále hračky a vybavení kuchyní. Nově zde připravujeme zajímavou prezentaci papírových modelů a betlémů . 

Přečíst více

Salvador Dalí Enigma (Salvador Dalí Enigma)

0,0

Nenechte si ujít návštěvu muzea, věnovaného jednomu z největších umělců 20. století. Nabízí unikátní expozici Salvador Dalí – Enigma, ve které máte možnost prohlédnout si ty nejzajímavější sochy. Salvador Dalì je všemi vnímán jako malíř, ale ne každý zná tohoto známého surrealistu jako sochaře. Díky společnosti Dalí Universe a jejímu majiteli, panu Beniaminu Levimu, bylo možné zahájit dne 10. prosince 2019 v Praze, jedinečnou výstavu věnovanou právě bronzovým sochám a grafikám Salvadora Dalì. Nachází se pouze pár kroků od Václavského náměstí a Hlavního nádraží,v ulici Opletalova 4.   Výstava představuje návštěvníkům díla pocházející z jedné z největších soukromých sbírek. Můžete se podívat například na: Tanec času, Svatý Jiří, Vesmírný Slon, Sbírku Daum Crystal, zlaté sošky zdobené diamanty, sochy ze stříbra, známá grafická díla a obraz L'Oeil Fleuri (1944).   V prvním patře naleznete elegantně osvětlený Fine Art, kde zákazník má možnost koupě některého z děl Salvadora Dalì a kde se Vám budou věnovat naše zkušené prodejkyně. V přízemí naleznete koutek Bookstore, kde případně můžete zakoupit svým blízkým krásný dárek v podobě roztavených hodin, nebo kávové šálky, zdobené časem. Vše z vysoce kvalitní keramiky.   Na vyžádání jsme schopni zajistit průvodce v angličtině, italštině, v brzké době také v ruském jazyce.  

Přečíst více

Regionální muzeum vesnice Dolní Újezd

0,0

Text popisu připravujeme.

Přečíst více

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.