Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zaměření

Řazení dle:

Žebříček muzeí

Městské muzeum Chotěboř

5,0

Muzeum v Chotěboři bylo založeno v roce 1885, jako instituce města. Svým zaměřením bylo a je vlastivědné, sbírkotvornou činností dokumentující přibližně katastrální území města Chotěboře.   Od roku 1952 do 31. ledna 2022 - muzeum sídlilo v prostorách chotěbořského zámku. V současnosti se pracuje na projektu nové expozice do "nové" budovy muzea čp. 55 na rohu chotěbořského náměstí, kterou bude potřeba adaptovat na provoz muzea a informačního centra.

Přečíst více

Městské muzeum Králíky

5,0

Přečíst více

Městské muzeum Krnov

5,0

Přečíst více

Městské muzeum Mšeno

5,0

Přečíst více

Městské muzeum Sedlčany

5,0

expozice, výstavní síň, projekce, kavárna, Wi-Fi Srdečně vás zveme k návštěvě Městského muzea Sedlčany. Sídlíme v centru Sedlčan na náměstí T. G. Masaryka hned vedle parkoviště. V příjemném a klidném prostředí si můžete prohlédnout expozici, která bezesporu zaujme všechny generace. Ve výstavní síni je téměř každý měsíc instalována nová výstava – tento prostor navíc slouží jako muzejní kavárna s možností bezplatného Wi-Fi připojení na internet. Moderně uspořádaná expozice zaměřená na sedlčanský region prezentuje mj. archeologické nálezy z doby bronzové, železné a z keltského oppida na Hrazanech. V expozici středověku a raného novověku najdete gotické kachle, zámky a klíče, dále iluminované kancionály a jiné předměty z 16. století, doby Jakuba Krčína, a městské cechovní památky. Novodobou historii Sedlčanska přibližují předměty, dokumenty a snímky z 19. a 20. století. Pozornost je věnována vorařskému a kamenickému řemeslu, spolkové činnosti, vystěhování Sedlčanska za 2. světové války, následnému odboji a osvobození. Samostatné oddělení tvoří národopisná expozice a pamětní síň hudebního skladatele Josefa Suka. Stálou expozici doplňují tři krátké filmy, které přibližují vznik a obsah Krčínova kancionálu, vystěhování Sedlčanska za 2. světové války a také život a tvorbu hudebního skladatele Josefa Suka.   Otevírací doba muzea a kavárny: leden – březen      út, čt, pá 9-12, st 9-12 a 13-16 duben – květen     út-pá 9-12 a 13-16, so 9-12, ne 13-16 červen                    út-ne 9-16 červenec – srpen  út-ne 9-12 a 13-17 září                          út-ne 9-16 říjen – prosinec     út-pá 9-12 a 13-16, ne 13-16   Vstupné: Stálá expozice: Dospělí 30,- Kč. Děti, studenti, senioři a ZTP 15,- Kč. Rodinné vstupné 60,- Kč. Krátkodobé výstavy můžete navštívit zdarma!

Přečíst více

Milevské muzeum

5,0

Přečíst více

Muzeum Brněnska (Podhorácké muzeum)

5,0

Návštěvník, vstupující barokní bránou do areálu národní kulturní památky Cisterciácké opatství Porta coeli v Předklášteří, najde za vysokou klášterní zdí rozsáhlý komplex budov s raně gotickým jádrem a s mnoha gotickými, renesančními a zejména barokními přístavbami. Alejí mohutných lip dojde na hlavní nádvoří s unikátním, bohatě zdobeným gotickým portálem v průčelí klášterního kostela a s protilehlou budovou Podhoráckého muzea, které zde sídlí od roku 1955. Nabídka v muzejní pokladně je velmi široká. V hodinových intervalech jsou zpřístupněny prostory gotického jádra kláštera: kostel, křížová chodba s rajskou zahradou a kapitulní síň. Naopak samostatně přístupné jsou čtyři stálé expozice a četné sezónní výstavy v muzeu. Ty zaujmou vnímavého návštěvníka nejen vystavenými exponáty, ale i atmosférou klasického muzejního prostředí v interiérech barokní budovy bývalého proboštství. Nejstarší expozice PALEONTOLOGIE A MINERALOGICKÝ SYSTÉM, umístěná v dobových vitrínách na chodbě muzea, byla v roce 1998 doplněna o regionální část MINERÁLY NA TIŠNOVSKU. Protiváhou k nim jsou dvě historické expozice: MĚŠŤANSKÝ OBYTNÝ INTERIÉR Z PŘELOMU 19. A 20. STOLETÍ z roku 1999 a DĚJINY A SOUČASNOST KLÁŠTERA PORTA COELI z roku 2004. V klášterní křížové chodbě doplňuje kolekci muzejních expozic LAPIDÁRIUM kamenných fragmentů. Bylo obnoveno a doplněno v roce 2009. Zážitky spojené s návštěvou muzea a kláštera lze v pokladně ukončit zakoupením suvenýrů vztahujících se k oběma objektům nebo k probíhajícím výstavám.

Přečíst více

Muzeum Brněnska (Muzeum v Ivančicích)

5,0

Muzeum v Ivančicích patří k nejstarším moravským regionálním muzeím – bylo otevřeno 10. června 1894. Vyniká bohatostí a rozmanitostí sbírek; mimo jiné se zde nachází fond malíře Alfonse Muchy, ivančického rodáka. Od konce roku 2005 je sbírkový fond muzea uložen v prostorách benediktinského kláštera v Rajhradě. Pracoviště muzea se nachází v Ivančicích na Široké 1; výstavy muzeum pořádá v galerii Památníku Alfonse Muchy v Ivančicích na Palackého nám. 9.

Přečíst více

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.