Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Mistři cechů oděvních...

Stará táborská radnice (Husitské muzeum v Táboře)

31. 10. 2022 - 10. 04. 2023

Výstava se věnuje atraktivnímu tématu odívání a výroby oděvů na přelomu středověku a novověku. Bohatý doprovodný program viz. https://www.husitskemuzeum.cz/mistri-cechu-odevnich-2/

Výstava se věnuje atraktivnímu tématu odívání a výroby oděvů na přelomu středověku a novověku. V několika diorámatech bude představena práce soukeníků, postříhačů, krejčích, koželuhů a ševců. S pomocí replik původních nástrojů, doplněných originálními archeologickými nálezy, ukážeme návštěvníkům způsoby zhotovování látek, jejich barvení, přípravu oděvů a oděvních doplňků. Návštěvníci mohou poznávat celý postup technologie od sklízení a zpracování surovin (len, vlna, kůže) přes vytváření materiálu a jeho přeměnu v šaty, boty, pokrývky hlavy. Výrobní postupy jsou vysvětlovány také s pomocí názorných ilustrací a popisů. Věnujeme se i významu oděvních řemesel pro život Tábora a jeho obyvatel na počátku nového věku.

Bohatý doprovodný program viz. https://www.husitskemuzeum.cz/mistri-cechu-odevnich-2/

Výstava vznikla za podpory Ministerstva kultury České republiky na základě institucionální podpory dlouhodobého koncepčního rozvoje výzkumné organizace poskytované Ministerstvem kultury.

Výstava vznikla ve spolupráci se sdružením Historická řemesla Danar a C-Energy Planá s.r.o.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.