Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Alžběta Jungrová - Imaginárium

Leica Gallery Prague, o.p.s.

12. 04. 2016 - 14. 06. 2016

Komorní výstava v prostorách kavárny Leica Gallery Prague představuje méně známé dílo české fotodokumentaristky Alžběty Jungrové.

Alžběta ve svém souboru „Imaginárium“ vychází z faktu, že imaginace je jednou ze základních součástí naší duševní činnosti. Každý člověk si v mysli vytváří představy a obrazy, které se často vážou na nějakou vzpomínku či událost v minulosti i budoucnosti. Tyto obrazy pak může dále upravovat, přetvářet a vytvářet tak další a nové imaginace. Soubor fotografií vychází z reality, ale pracuje se surrealitou všedních věcí. Kombinací odrazů a zrcadlení vytváří snový imaginární svět z toho, čím jsme všichni obklopeni.
 
Alžběta Jungrová (*1978) je česká reportážní fotografka, která se specializuje na náročné reportážní a dokumentaristické projekty v rozvojovém světě. V minulosti mj. fotografovala překupníky heroinu v pákistánském Chajbarském průsmyku, vrakoviště lodí v Bangladéši, útulek pro HIV pozitivní děti ve Vietnamu, železniční provoz v Kambodži nebo pouliční nepokoje v Pásmu Gazy. Opakovaně byla oceněna v soutěži české novinářské fotografie Czech Press Photo.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.