Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Lobkowiczký palác

Ohodnoťte muzeum

Lobkowicz

Rodinné muzeum Lobkowiczkých sbírek představuje světoznámé obrazy Bruegela, Canaletta, Velázqueze a dalších a mimo jiné ručně komentované rukopisy od největších skladatelů 17. – 19. století včetně Beethovena, Haydna a Mozarta.


5,0
Celkový dojem z muzea

Lobkowiczký palác (vítěz hodnocení portálu TripAdvisor v kategorii „muzea v Praze“ pro rok 2015 a 2016) je domovem vysoce ceněných Lobkowiczkých sbírek, nejstarších a největších soukromých sbírek v České republice.

Muzeum nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat historii Evropy z jedinečné perspektivy urozeného rodu Lobkowiczů. Muzeum rozkládající se na ploše dvaadvaceti sálů prezentuje výběr toho nejlepšího z Lobkowiczských sbírek včetně mnoha děl mezinárodního významu.

Ve výběru nechybí obrazy světoznámých malířů, jako jsou Canaletto, Brueghel starší, Cranach či Velázquez. Součástí sbírek jsou rodinné a královské portréty, porcelán, keramika i vzácné umělecké předměty z 13. až 20. století, stejně tak i rozsáhlá sbírka vojenských a sportovních pušek z 16. až 18. století, hudební nástroje a originální rukopisy od Beethovena a Mozarta, včetně Beethovenovy čtvrté a páté symfonie a Mozartovy instrumentace Händelova Mesiáše.

Prohlídku muzejní galerie si mohou návštěvníci zpříjemnit oblíbeným audio-průvodcem, který přibližuje důležité detaily evropských dějin i sedmisetletou historii rodu Lobkowiczů, včetně dramatického příběhu o tom, jak rodina dvakrát přišla o všechen svůj majetek (nejprve kvůli nacistům, později zásahem komunistického režimu) a vždy jej úspěšně získala nazpět. Audio-průvodce, jehož zapůjčení je zahrnuto v ceně vstupného, namluvili dvě generace rodiny Lobkowiczů a hlavní kurátor sbírek. Je zpracovaný velmi poutavě a obsahuje mnoho zajímavých informací. K dispozici je celkem v osmi jazykových mutacích a mezi návštěvníky se těší velké oblibě, proto ho vřele doporučujeme.

Audio-průvodce

Poutavý zhruba hodinový audio-průvodce, v němž mluvené slovo střídají úryvky skladeb významných hudebních skladatelů, skvěle oživuje prohlídku paláce. Provede vás nejen muzejními sbírkami, ale i klíčovými událostmi evropské historie z pohledu rodu Lobkowiczů. Zapůjčení audio-průvodce je zahrnuto v ceně vstupného a mezi návštěvníky se těší velké oblibě. Vřele ho tak doporučujeme všem návštěvníkům. Audio-průvodce je dostupný v českém, anglickém, francouzském, německém, italském, japonském, ruském a španělském jazyce. Anglickou verzí provází hlasy představitelů dvou současných generací rodiny Lobkowiczů a kurátora sbírek.

Otevírací doba

Muzeum Lobkowiczkého paláce je do 28. června otevřeno od čtvrtka do neděle od 10:00 do 18:00 hodin. Od 29. června bude otevřeno opět každý den. Vstupenku je možné zakoupit do 17:30. Koncerty vážné hudby se od 4. 7. budou konat každou sobotu a neděli ve 13:00 hod.

Vstupné

Dospělí: 190 Kč

Děti (7-15 let) / Studenti / Senioři: 150 Kč

Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti): 450 Kč

Kombinované vstupné (muzeum + koncert vážné hudby): 414 Kč

Společně se vstupenkou získáte poukázku na 10% slevu do restaurace Lobkowicz Palace Café.

Historie muzea Lobkowiczkého paláce

Po sametové revoluci v roce 1989 a následném pádu komunistické vlády podepsal prezident Václav Havel několik zákonů, které umožnily restituci zabaveného majetku. V roce 2002, po dvanácti letech restitučního procesu, se rodina Lobkowiczů opět stala právoplatným majitelem svého paláce.

Lobkowiczký palác s částí Lobkowiczkých sbírek, restaurací a několika krásně zdobenými sály byl po více než čtyřech letech plánování, restaurování a renovací dne 2. dubna 2007 otevřen veřejnosti. Obnovení paláce nejen oživilo významnou kulturní památku v srdci Evropy, ale také výrazně rozšířilo možnosti Lobkowiczké rodiny zpřístupnit sbírky pro české i zahraniční publikum.

 

 

Zaměření: umění, galerie

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Lobkowiczký palác
Jiřská 3
119 00 Praha
GPS: 50.091708337533, 14.405061006546

Telefon:

+420 233 312 925

Oficiální stránky muzea:

https://cs.lobkowicz.cz/lobkowicz-palace


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
5,0
Lidé v muzeu
5,0
Služby návštěvníkům
5,0
Doprovodné akce
5,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (1)
5,0
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.