Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Svátek seniorů

Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

Dovolujeme si vás pozvat na komentovanou prohlídku do Vlastivědného muzea Kyjov (odborný výklad Mgr. Blanka Pokorná) v rámci DNE SENIORŮ.

Dovolujeme si vás pozvat na komentovanou prohlídku do Vlastivědného muzea Kyjov (odborný výklad Mgr. Blanka Pokorná) v rámci DNE SENIORŮ. Výstava fotografií a pohlednic "Kyjovské proměny", stálá expozice archeologie, etnografie a příroda Kyjovska. SENIOŘI 55+ VSTUP ZDARMA

Vyhledat muzeum


Aktuality

Dny otevřených ateliérů

30. 09. 2023 - 01. 10. 2023
Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

Srdečně Vás zveme na DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ NA JIŽNÍ MORAVĚ do Vlastivědného muzea Kyjov. Uvidíte předvádění tradičních řemesel k putovní výstavě LIDIČKY POHLEĎTE, MISTRY DÍLA POCHVALTE. Předvádění tradičních řemesel v rámci akce DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ NA JIŽNÍ MORAVĚ k putovní výstavě LIDIČKY POHLEĎTE, MISTRY DÍLA POCHVALTE. Víkend 30. 9.—1. 10., 13:00 - 17:00, nová budova muzea. Vstup na tuto akci zdarma, změna programu vyhrazena. sobota 30. 9. 2023, 13:00—17:00 Stanislav Hrabovský - práce se dřevem Dagmar Benešová - workshop modrotisku Marcela Hrabovská - kraslice se slaměnou intarzií neděle 1. 10. 2023, 13.00—17:00 Renata Potěšilová - vrapení ženských fěrtochů Ivo Nimrichter - černá hrnčířina Václav Pěnčík - kovářské práce

Přečíst více

Svátek seniorů


Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

Senioři 55+ vstup v tento den do Vlastivědného muzea Kyjov ZDARMA. Svátek seniorů ve Vlastivědném muzeu Kyjov - 1. 10. 2023 od 13.00—17:00, vstup ZDARMA Svátek seniorů  se Senior Pasy. Dovolujeme se vás pozvat na prohlídku výstavy "Lidičky pohleďte, mistry díla pochvalte", doplněnou předváděním tradičních řemesel: Vašek Pěnčík - kovářské práce Ivo Nimrichter - černá hrnčířina Renata Potěšilová - vrapení ženských fěrtochů a stálé expozice historické, etnografické, archeologické a přírody MUSEUM PICTUM.    

Přečíst více

Lidičky pohleďte, mistry díla pochvalte

10. 08. 2023 - 01. 10. 2023
Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

Vlastivědné muzeum Kyjov a Regionální pracoviště pro lidovou kulturu Jihomoravského kraje při Masarykově muzeu v Hodoníně vás srdečně zvou na výstavu „Lidičky pohleďte, mistry díla pochvalte“. Výstava představující oceněné Mistry tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje. Od 10. srpna 2023 bude ve Vlastivědném muzeu Kyjov k vidění putovní výstava Lidičky pohleďte, mistry díla pochvalte, kterou připravilo Regionální pracoviště pro lidovou kulturu Jihomoravského kraje. Výstava již devátým rokem úspěšně putuje po České republice. Variabilita výstavy a každoroční doplňování o nově oceněné řemeslníky vytvářejí jedinečnost a neo-pakovatelnost každé z instalací. Ku příležitosti Slováckého roku se letos tato výstava opět vrací do Kyjova a představí řemeslníky oceněné titulem od jeho založení v roce 2012. Za tu dobu Rada Jihomoravského kraje ocenila již třicet čtyři lidových výrobců, kteří dosud uchovávají a praktikují pracovní dovednosti, postupy a technologie tradiční rukodělné výroby na území Jihomoravského kraje. Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční za přítomnosti laureátů ve čtvrtek 10. srpna 2023 v 16 hodin na vstupním nádvoří Vlastivědného muzea Kyjov. Součástí vernisáže bude křest publikace věnované tradiční lidové výšivce. K dobré náladě zahraje Cimbálová muzika Širúch z Kyjova. Výstava si klade za cíl především propagaci krajského ocenění, propagaci oceněných tvůrců a připomenutí lidských dovedností v minulosti běžných, dnes však postupně upadajících v zapomenutí. Věříme, že se stane inspirací a důvodem k zamyšlení a hledání dalších vhodných kandidátů na tento titul v každém z vás. Textová část výstavy prezentuje na velkoformátových bannerech jednotlivé výrobce a jejich výrobní postupy, dále pak budou k vidění přímo jejich autentické výrobky, které dokládají tvorbu každého z oceněných. Audiovizuální část představuje některé mistry v krátkých medailoncích. Výstavu doplňuje katalog věnovaný mistrům. K výstavě připravujeme dvě předváděcí akce. První v sobotu 9. září 2023 v rámci projektu Zažít Kyjov jinak, druhou v poslední víkend výstavy od 30. září do 1. října 2023 ku příležitosti Dnů otevřených ateliérů a Svátku seniorů. Mistři zde představí své výrobky a budou probíhat ukázky řemesel. Vstup na obě akce i vernisáž je zdarma. Výstavu finančně podpořilo Ministerstvo kultury České republiky, Jihomoravský kraj a město Kyjov.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.