Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava obrazů "Světla měst" Jaroslava Seibla

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

01. 12. 2016 - 10. 01. 2016

Poslední výstava roku 2015 bude v Galerii Goethe patřit chebskému malíři Jaroslavu Seiblovi. Jeho snivé obrazy z cyklu Světla měst dokonale vystihují atmosféru předvánočního času. Vernisáž výstavy proběhne v úterý 1. 12. v 18:00 hodin.

O malování a výtvarné umění se Jaroslav Seibl zajímal již od raného mládí. Na rozdíl od jiných šel ale obrácenou cestou. Nejprve ho oslovila díla moderního umění, až později se seznámil s mistrovskými díly holandských umělců 17. století, která ho přímo uchvátila.

Jaroslav Seibl se rád toulá známými i neznámými místy, snaží se zachytit atmosféru ulic umytých deštěm, osvětlených zákoutí a bizarních uliček starých měst. Pozoruje hru stínů a polostínů, soumraky a svítání. Velkou inspiraci nachází v rodném městě Chebu, které je plné kouzelných zákoutí a nezvyklých pohledů, jež ho neustále provokují k jejich dalšímu ztvárnění. Vždyť každá roční doba i každý denní i noční čas má jiné, neopakovatelné kouzlo. Říká, že často bývá nespokojený a některé motivy předělává a přetváří, dá se říci, že prakticky neustále.

Obrazy začal Jaroslav Seibl vystavovat právě v Chebu. Postupem času mohli milovníci umění spatřit jeho díla v galeriích v Aši, Plzni nebo Praze, ale i na výstavách v zahraničí. Některé z jeho obrazů našly své místo v soukromých sbírkách v Polsku, Německu, Itálii, Švýcarsku a také ve Vietnamu. K některým obrazům má však tak silnou citovou vazbu, že se s nimi nedokáže rozloučit a jsou zkrátka neprodejné.

Obrazy Jaroslava Seibla si bude možné prohlédnout v městském muzeu od úterý 1. 12. 2015 až do neděle 10. 1. 2016.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Obrazy Karla Polomise

06. 12. 2022 - 08. 01. 2023
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Poslední výstavou v Galerii Goethe, pro rok 2022, budou obrazy umělce Karla Polomise. Karel Polomis začal malovat již ve svých dětských letech a i většina z jeho dosavadních zaměstnání souvisela s výtvarnou činností. V současné době se zaměřuje především na ruční malbu na porcelán a autorskou výrobu porcelánových figur. Mezi jeho výtvarnými díly najdete také akvarely a olejomalby. Známé jsou i jeho kurzy malování a výtvarné workshopy, které v Lokti pořádá. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 6. prosince 2022 v 18:00 hodin.  

Přečíst více

Speciální podvečerní prohlídka


Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně si pro své návštěvníky připravilo Speciální podvečerní prohlídky. Goethovými pokoji a expozicemi provede návštěvníky sám ředitel muzea Mgr. Ing. Jaromír Bartoš. Účastníci prohlídky budou mít možnost pokládat panu řediteli dotazy týkající se historie města a jeho lázeňské tradice. Začátek prohlídky je v 17:00 hodin. Prohlídka bude trvat 60 až 90 minut dle zájmu. Cena vstupenky je 100 Kč. Počet míst na prohlídce je omezen na 12 osob. Rezervaci je možné provést na emailu pokladna@muzeum-ml.cz nebo tel. 354 622 740.  

Přečíst více

Historický betlém z Karlovarska

27. 11. 2022 - 31. 12. 2022
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Mariánskolázeňské muzeum vystaví unikátní historický betlém. Během adventu a vánočních svátků si návštěvníci mohou do muzea přijít prohlédnout historický betlém z Karlovarska ze sbírky pana Tomáše Leichta. Betlém bude vystavený v prostorách Goethova salonku a vstup k němu bude volný.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.