Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Lázně za císaře pána

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

30. 06. 2020 - 02. 08. 2020

Výstava historických fotografií ze sbírky Pavla Scheuflera. Fotografie zachycují lázně v českých zemích na sklonku Rakousko-uherské monarchie.

Výstava historických fotografií lázeňských míst, vytvořená sběratelem a historikem fotografie Pavlem Scheuflerem, bude mít vernisáž v úterý 30. června 2020 v 18:00 hodin v Galerii Goethe.

Nahlédneme do doby na sklonku monarchie, kdy po kolonádách korzovaly elegantní dámy a pánové. Autory fotografií ze sbírky Pavla Scheuflera jsou Rudolf Bruner-Dvořák, Jan Langhans, Ernst Pflanz nebo František Fridrich. Ti fotografovali nejen Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně nebo Luhačovice, ale také Lázně Chuchle, Dubí, Lázně Houštka a Sedmihorky.

http://muzeum-ml.cz/lazne-za-cisare-pana/

http://www.scheufler.cz/cs-CZ/uvod.html


Vyhledat muzeum


Aktuality

Legendy, (včera, dnes i zítra)

04. 08. 2020 - 30. 08. 2020
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava grafik výtvarníka a mariánskolázeňského rodáka Richarda Švandrlíka v Galerii Goethe. Výstava nese název „Legendy“ s podtextem „včera, dnes i zítra“, těšit se tedy můžete na portréty známých osobností z minulosti i přítomnosti. Své grafiky tvoří autor ve stylu Pop art, Retro, Psychedelic a podobně. Jeho tvorba je ovlivněna hudbou, častokrát na portrétech zachycuje oblíbené hudebníky, jako byli například Jimi Hendrix, Frank Zappa nebo Bob Marley. Z výtvarného světa ho ovlivnil především český secesní malíř Alfons Mucha a britský výtvarník Alan Aldridge, který se proslavil tvorbou plakátů a obalů na desky pro takové skupiny jako byly The Beatles nebo The Who. Přijďte si prohlédnout zajímavé portréty v pestrých barvách ohraničených tmavou konturou se zajímavými dekorativními prvky. Výstavu můžete navštívit od úterý 4. srpna do neděle 30. srpna 2020. Vernisáž proběhne v úterý 11. srpna 2020 v 18:00 hodin.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.