Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Hernychova vila

Městské muzeum v Ústí nad Orlicí

Zobrazit stránku muzea
2,3
Celkový dojem z muzea

Výpis jednotlivých hodnocení

Městské muzeum v Ústí nad Orlicí (Hernychova vila)

1,0
   21. 06. 2022

Zdravím Vás, milí občané a spoluobčané, chtěl bych se s vámi podělit o dnešní špatnou zkušenost s personálem městského muzea v Ústí nad Orlicí. Dne 21.6. 2022 okolo 15:15 hod. jsme s bratrancem chtěli navštívit expozici muzea. Za branami Hernychovy vily, stála velmi nesympatická blonďatá dáma, od které nám bylo velmi neochotně řečeno, že nemůžeme expozici muzea navštívit, kvůli poradě. Lukáš Kužílek

Přečíst více
Recenze přidal: Lukáš Kužílek

Městské muzeum v Ústí nad Orlicí (Hernychova vila)

3,7
   09. 03. 2016

Muzeum vystavuje atraktivní sbírky především uměleckoprůmyslové a národopisné povahy. Sympatický vlídný přístup zaměstnanců k návštěvníkům, typický pro maloměstská muzea. Slabinou jsou omezené otvírací hodiny o volných dnech, zato je otevřeno celoročně. Služby jinak nehodnotím, k doprovodným akcím se jako jednorázový návštěvník nemohu vyjádřit.

Přečíst více
Recenze přidal: Josef Jůza

Vyhledat muzeum


Aktuality

Textilní dílna

04. 04. 2019 - 31. 12. 2029
Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Myslíte, že v muzeu je vše určeno pouze ke koukání? Z omylu Vás vyvedou v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí! Ve čtvrtek 4. dubna 2019 otevře muzeum města textilu interaktivní textilní dílnu, která doplní tamější stálé expozice. V Městském muzeu v Ústí nad Orlicí se otevírá interaktivní textilní dílna pro všechny zájemce o dějiny oboru. Každý koho zajímá, jak vzniká látka, jak se pracuje s kolovratem, nebo tkalcovským stavem, může přijít do Hernychovy vily a vyzkoušet si různé techniky výroby látek. Textilní dílna je v muzeu pro Vás, dílna je určena školním a mimoškolním skupinám i všem jednotlivcům. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Přečíst více

Ústecké betlémy

13. 12. 2018 - 12. 04. 2040
Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Nová stálá expozice ústeckých papírových betlémů. Kromě vánočních betlémů jsou v expozici k vidění i betlémy postní a hromniční. Že jste o takových betlémech ještě neslyšeli? Přijďte se na ně podívat do Hernychovy vily. Tradice tvorby papírových betlémů přetrvává v Ústí nad Orlicí několik set let. Současní ústečtí betlémáři připravili expozici, ve které si prohlédnete i 200 let staré betlémy a porovnáte v čem se liší betlémy vánoční od těch hromničních a postních. Expozice bude otevřena každý rok od 1. neděle adventní až do Hromnic. Zbytek roku bude expozice fungovat jako zpřístupněný depozitář. To znamená, že každému kdo požádá rádi expozici zpřístupníme kdykoliv během roku. Nová expozice doplňuje již dříve vystavený mechanický papírový betlém, který se nachází v přízemí muzea. Přijďte se podívat!    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.