Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

výstava: 100 LET REPUBLIKY

Městské muzeum Žamberk

07. 10. 2018 - 21. 11. 2018

Výstava nabídne sbírku známek s motivy díla Alfonse Muchy, včetně prvních československých známek a bankovek...

Vážení příznivci a návštěvníci Městského muzea Žamberk,

dovolujeme si Vás pozvat na výstavu uspořádanou ke 100. výročí vzniku Československé republiky.

 

Výstava nabídne sbírku známek s motivy díla Alfonse Muchy, včetně prvních československých známek a bankovek, jejichž byl autorem. Dále návštěvník uvidí vzácnou sbírku žamberských dopisnic s tzv. znárodněnými razítky, které se používaly do konce června roku 1920.

 

Vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 7. října v 15.00 hodin v prostorách muzea, kde proběhne módní přehlídka kloboukového klubu Dantes (http://www.kloboukovyklub.cz), která návštěvníkům přiblíží období doznívající secese.

 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Cesta do pravěku

23. 06. 2024 - 08. 09. 2024
Městské muzeum Žamberk

Městské muzeum Žamberk Vás zve na výstavu "Cesta do pravěku" Pojďte s námi putovat proti proudu času až k prvopočátkům života. Zjistíme, jak žili lidé v době bronzové i kamenné. Projdeme si jeskyni s nástěnnými malbami a prohlédneme si místní nejvzácnější archeologické nálezy. Hlouběji v minulosti se pozdravíme s dinosaury i trilobity. Výstava skrývá mnoho herních prvků nejen pro děti.  

Přečíst více

Voda a život kolem ní

21. 04. 2024 - 02. 06. 2024
Městské muzeum Žamberk

Městské muzeum Žamberk Vás zve na výstavu pro děti i dospělé. Nechte se provést cestou vody od pramenů do nížin a poznejte prostředí, které voda tvoří a ovlivňuje. Výstava je koncipována jako procházka přírodou okolo vodního toku. Uvidíte rozmanité ptactvo, které žije v okolí řek i rybníků. Na procházce potkáte vydru s vydřaty i bobra. Budete si moci vyzkoušet, jak funguje hrazení bystřin nebo si zachytat ryby. Vše je doplněno odbornými texty a mnoha autorskými fotografiemi renomovaných fotografů české krajiny.   Milovníci historie si budou moci prohlédnout fotografie z výstavby Pastvinské přehrady nebo žamberských povodní. Na své si přijdou i rybáři, kteří si prohlédnou historické pruty a náčiní.   Výstava, která obsahuje zkrátka vše o vodě a životě kolem, vznikla ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny České republiky, Správou CHKO Orlické hory, Povodím Labe, s. p. a Muzeem Komenského v Přerově, p. o.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.