Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Pražákův palác

Moravská galerie v Brně

Zobrazit stránku muzea
4,6
Celkový dojem z muzea

Výpis jednotlivých hodnocení

Moravská galerie v Brně (Pražákův palác)

5,0
   01. 09. 2016

AKCELERACE, ART IS HERE a PRAHA V BRNĚ. Mám za to, že moderní umění nemá tolik fanoušků jen z toho důvodu, že se s ním smrtelník setkává jen zřídka. Velmi ráda proto „unáším“ své přátele do Pražákova paláce, abych je obklopila modernou ze všech stran. Nutím je, aby sklouznutím z druhého do prvního patra procítili to neobyčejné zrychlení na konci dvacátého století, rozmazluji je dobrotami servírovanými v brněnské Praze. Já osobně jsem se potěšila divadelní performancí pod názvem ART IS HERE – provede Vás všemi třemi budovami Moravské galerie a dá Vám prostor přemýšlet o mostech, co vedou z minulosti do přítomnosti, možná i na věčnost. Staňte se účastníky a také trochu spolutvůrci představení o paní Věře, jejíž život úzce souvisel s kulturní institucí plnou uměleckých děl. Nudit se rozhodně nebudete!

Přečíst více
Recenze přidal: LENKA MINARIKOVA

Moravská galerie v Brně (Pražákův palác)

3,3
   17. 02. 2016

Expozici ocení spíše jiné skupiny návštěvníků než já, zastoupeni jsou slavní autoři, jejichž díla mne moc neoslovují. naproti tomu osazenstvem se návštěvník cítí vítán více než v dalších expozicích téže instituce. Služeb se zdá být pestrá škála, ale nezkoumal jsem je a nehodnotím, podobně doprovodné akce jako jednorázový návštěvník nemohu hodnotit.

Přečíst více
Recenze přidal: Josef Jůza

Moravská galerie v Brně (Pražákův palác)

5,0
   24. 01. 2016

Prvního prosince 2015 znovuotevřená budova přibližuje moderní umění všem a to zcela zdarma. V paláci, který nese rukopis architekta Hansena, začínám vždy od prostoru pod střechou a nově se mohu podívat až do suterénu. Projdete se 20. stoletím tak, jak jej do obrazů a soch zakonzervovali umělci Procházka, Čapek, Šíma. Projedete se - máte-li dost odvahy - z 20. století do současnosti po tobogánu. Lidé v tomto muzeu se na návštěvníky usmívají a jsou jim maximálně nápomocní.

Přečíst více
Recenze přidal: LENKA MINARIKOVA

Moravská galerie v Brně (Pražákův palác)

5,0
   28. 07. 2015

Přečíst více
Recenze přidal: Mag Lis

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.