Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Mariánská Týnice

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.

Zobrazit stránku muzea
5,0
Celkový dojem z muzea

Výpis jednotlivých hodnocení

Vyhledat muzeum


Aktuality

Májový den uměleckých řemesel a divadla


Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici zve 21. 5. 2022 od 10 hodin na akci Májový den uměleckých řemesel a divadla. Pro návštěvníky je připraven celodenní bohatý hudební, taneční, divadelní program, který je doplněn o jarmark s rozličným zbožím, ukázkami výroby a někteří nabízí pro malé i velké řemeslnou dílnu. Soutěže a kreativní dílnu zajišťuje Dům dětí a mládeže Kralovice a další spolupracující řemeslníci. K občerstvení zakoupíte domácí klobásy, sýry, chačapuri, sladké pečivo, zmrzlinu… V ceně vstupenky není jen vstup na akci, ale přístupný bude celý areál, tzn.: prohlídka muzea, kostela Zvěstování Panně Marii, západního a východního ambitu a arboreta. Více Informací ZDE.

Přečíst více

70 let muzea

04. 05. 2022 - 19. 06. 2022
Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici zve 3. 5. 2022 od 17 hodin na slavnostní zahájení výstavy 70 let muzea. Součástí vernisáže bude kulturní program, který zajišťuje ZUŠ Kralovice. Výstava, která bude k vidění do 19. 6. 2022 v refektáři, připomíná sedmdesátiletou existenci muzea v Mariánské Týnici výběrem unikátních předmětů získaných během uplynulých let do svých fondů. 

Přečíst více

Barokní lékárenství


Mariánská Týnice (Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o.)

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, p. o./ Centrum baroka a Státní oblastní archiv zvou 1. 6. 2022 od 17 hodin na třetí tematickou přednášku V. ročníku cyklu Za poznáním baroka. Přednášku Barokní lékárenství povede Martina Salvová  (Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech, lékárna U Bílého jednorožce, Klatovy). Místo konání přednášky: Státní okresní archiv Plzeň-sever se sídlem v Plasích Stará cesta 558, 331 01 Plasy

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.