Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Muzeum pod lupou - Jak se žilo v pravěku?

Muzeum dr. Aleše Hrdličky

26. 02. 2020

Muzeum pod lupou je cyklus komentovaných prohlídek expozic. Každou poslední středu v měsíci můžete poznat jednu z expozic nejen zrakem, ale také sluchem a možná i hmatem. Při každé prohlídce zjistíte něco, co při se běžné návštěvě muzea nedozvíte.

Chcete vědět, jak se vyvíjeli předkové současného člověka a co všechno uměli? Kteří příslušníci lidského rodu jako první osídlili území České republiky? Nebo jaké teorie o pralidech jsou spojeny se jménem Aleše Hrdličky? Tak se přijďte podívat do antropologické expozice, kde se to vše dozvíte.

26. února v 15:30 hodin, Muzeum dr. A. Hrdličky, Horní náměstí

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Muzeum pod lupou - Jak se žilo v pravěku?

26. 02. 2020
Muzeum dr. Aleše Hrdličky

Muzeum pod lupou je cyklus komentovaných prohlídek expozic. Každou poslední středu v měsíci můžete poznat jednu z expozic nejen zrakem, ale také sluchem a možná i hmatem. Při každé prohlídce zjistíte něco, co při se běžné návštěvě muzea nedozvíte. Chcete vědět, jak se vyvíjeli předkové současného člověka a co všechno uměli? Kteří příslušníci lidského rodu jako první osídlili území České republiky? Nebo jaké teorie o pralidech jsou spojeny se jménem Aleše Hrdličky? Tak se přijďte podívat do antropologické expozice, kde se to vše dozvíte. 26. února v 15:30 hodin, Muzeum dr. A. Hrdličky, Horní náměstí  

Přečíst více

Věda v muzeu: doc. Ing. David Stránský, Ph.D. - Vysychají česká města?

08. 04. 2020
Muzeum dr. Aleše Hrdličky

Věda v muzeu je přednáškový cyklus humpoleckého muzea zaměřený na popularizaci vědy, který má ukázat, že věda není nuda! V rámci cyklu Věda v muzeu pohovoří ve středu 8. dubna docent David Stránský o tom, že bychom neměli brát vodu jako samozřejmou součást našeho života. Připomene, že voda je vzácnou tekutinou, se kterou se musíme znovu naučit hospodařit. Přednáška nese název Vysychají česká města? Doc. Ing. David Stránský, Ph.D. působí na Fakutě stavební ČVUT v Praze, kde vede Katedru zdravotního a ekologického inženýrství. Zabývá se tématem městského odvodnění a jeho dopadům na životní prostředí. Od roku 2013 vede Asociaci pro vodu ČR. Pro návštěvníky bude stejně jako obvykle přichystáno drobné občerstvení. Vstupné na přednášku je 20 Kč.

Přečíst více

FAscinace Humpolcem

07. 02. 2020 - 03. 03. 2020
Muzeum dr. Aleše Hrdličky

Dvacet studentů pražské Fakulty architektury ČVUT si v zimním semestru vybralo Humpolec pro svůj semestrální projekt. O pět měsíců později mohou nyní své hotové projekty představit široké veřejnosti - kde jinde než právě v Humpolci. Budoucí architekti se totiž v rámci svého studia pod laskavým vedením doc. Ing. arch. Hany Seho a Ing. arch. Jiřího Poláčka nechali inspirovat desetitisícovým městem v srdci Vysočiny. Pro čtyři lokality vymýšleli jejich budoucí využití, stavěli modely nových budov, plánovali i jejich nejbližší okolí a včlenění svých návrhů do kontextu a nezapomínali ani na zeleň a veřejný prostor. I když jejich tvůrčí fantazii neomezovaly reálné ekonomické nebo vlastnické souvislosti, řada podnětů může být inspirací pro nové vnímání našeho okolí. Přijďte se sami přesvědčit.  Velmi zajímavou výstavu na toto téma vám přináší Město Humpolec, Muzeum Dr. A. Hrdličky a FA ČVUT Praha.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.