Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Beseda se spisovatelem Janem Řehounkem

Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích

15. 11. 2017 - 16. 11. 2017

Nymburský spisovatel a regionální historik Jan Řehounek se věnuje Nymbursku i širšímu Polabí. Přijďte na besedu s ním do Muzea klasického knihařství v Rožďalovicích, začíná v 16 hodin.

Nedávno mu pražské nakladatelství Regia vydalo v edici Tajemné stezky knihu „Svatojiřským lesem mezi Labem a Jizerou“. Jan Řehounek tu líčí kraj na hranicích Nymburska, Mladoboleslavska a Jičínska, v jehož centru se rozkládá přírodní celek Svatojiřský les. Jsou tu i Rožďalovice a jejich okolí. Besedu se spisovatelem muzeum pořádá při zahájení „vánoční“ výstavy. Výstava "Kniha jako blahopřání“ ukazuje drobné tisky z fondů muzea, vydávané k různým příležitostem známými osobnostmi české kultury minulého století.

Vyhledat muzeum


Aktuality

Z domácnosti našich babiček

07. 10. 2020 - 29. 10. 2021
Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích

Výstava v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích připomíná doby první republiky. Podívejte se, jaké kuchařské knihy naše babičky používaly, jaké zajímavé nádobí měly, čím si zdobily domácnost, jak si vylepšovaly garderobu. Naše babičky zažily dvě světové války, tedy dobu, kdy si v domácnosti musely vystačit s málem. Poznaly ale i doby rozkvětu republiky. Jak žily, co vařily? Odkud si braly návody na domácí práce? Šily, vyšívaly, pletly, háčkovaly, vznikaly tak originální výrobky. Výstava je prodloužena do konce října.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.