Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vtípky Karla Kinského

Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích

10. 05. 2019 - 15. 09. 2019

Pobavte se veselými kolážemi, obrázky a grafikami turnovského umělce a regionálního historika Karla Kinského. Děti zaujmou jeho kresby čertů, dospělé zas vtipné charakteristiky umělcových přátel provedené obrazem i doprovodným textem.

Karel Kinský, od jehož smrti letos uplynulo již padesát let, byl mistrem v drobnomalbě, jeho exlibris získaly světové uznání. S knihařskou dílnou v městečku Rožďalovice, kde je dnes Muzeum klasického knihařství, jej pojily přátelské vztahy. To dokládá řada jeho prací, které tu zůstaly. Další dílka zapůjčili jeho přátelé a Muzeum Českého ráje Turnov.

Vyhledat muzeum


Aktuality

Výstava VOJTĚCH KUBAŠTA - Z ČECH I Z DALEKA

09. 03. 2020 - 31. 08. 2020
Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích

Nová výstava v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích přibližuje další část díla světoznámého prostorového ilustrátora Vojtěcha Kubašty (1914-1992). Výstava navazuje na předchozí, věnovanou hlavně jeho prostorovým pohádkám. Kubašta byl původním povoláním architekt a zajímaly ho stavby, slavné památky stejně jako vesnické chalupy nebo technická díla. Často maloval a z papíru vytvářel skutečné nebo pohádkové budovy. Nevymýšlel jen pohádkové knížky, ale též prostorové a panoramatické pohlednice nejrůznějších měst a míst. Rozsáhlé je jeho dílo věnované Praze, od souborů litografií až po obrázkové plány, mapy či knižní ilustrace, některé opět ve 3D. Mnoho krásných věcí vzešlo z jeho spolupráce se slovenskými nakladatelstvími. Právě tuto Kubaštovu tvorbu mapuje výstava, kde prostorové knížky a další prostorové tiskoviny pro děti i dospělé tvoří opět značnou část.

Přečíst více





Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.