Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava fotografií - Sočská fronta 1915-1917

Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích

19. 09. 2015 - 31. 01. 2016

Výstava ke 100. výročí otevření italské fronty 1.světové války - fotografie nalezené v pozůstalosti českého uměleckého knihaře Jendy Rajmana, který fotografoval válečný život jako úředník polního lazaretu na sočské frontě.

Výstava ke 100. výročí otevření italské fronty 1.světové války - fotografie nalezené v pozůstalosti českého uměleckého knihaře Jendy Rajmana, který ve svém mládí sloužil jako úředník polního lazaretu na italské frontě. Sočská fronta byla místem nejkrvavějších bojů v této oblasti. Jenda Rajman díky své zálibě ve fotografování mohl zasílat zajímavější zprávy své rodině. Pořízené snímky používal jako pohledy, a tak se dochovaly i popisy událostí na snímcích zobrazených. Výstava je součástí prohlídky Muzea klasického knihařství v Rožďalovicích, kde je vystaven odkaz tohoto významného knihaře - jeho původní knihařská dílna, knižní vazby a také obrazy a grafiky darované mu jeho uměleckými přáteli.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Z domácnosti našich babiček

07. 10. 2020 - 29. 10. 2021
Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích

Výstava v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích připomíná doby první republiky. Podívejte se, jaké kuchařské knihy naše babičky používaly, jaké zajímavé nádobí měly, čím si zdobily domácnost, jak si vylepšovaly garderobu. Naše babičky zažily dvě světové války, tedy dobu, kdy si v domácnosti musely vystačit s málem. Poznaly ale i doby rozkvětu republiky. Jak žily, co vařily? Odkud si braly návody na domácí práce? Šily, vyšívaly, pletly, háčkovaly, vznikaly tak originální výrobky. Výstava je prodloužena do konce října.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.