Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Workshop: Vánoční vystřihovánky

Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích

Tvořivá dílna pro malé i velké. Budeme vyrábět prostorová přáníčka, ke kterým nás inspirují prostorové knížky na současné výstavě. Ty vymyslel a namaloval Vojtěch Kubašta.

Vyrobená vánoční i jiná přáníčka budou sice jednodušší než geniálně zpracované knížky na výstavě, my je ale ještě vyzdobíme pomocí knihařských tlačítek. Budou dva běhy, každý bude trvat 1-2 hodiny, dle zájmu, cena 250 Kč. Začátky jsou v 10.00 a ve 13.00. Prosíme zájemce o přihlášení předem na naše kontakty, na jeden běh se vejde maximálně 8 lidí.

Vyhledat muzeum


Aktuality

Prostorové pohádky Vojtěcha Kubašty

08. 11. 2019 - 01. 03. 2020
Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích

Zveme na výstavu do Muzea klasického knihařství v Rožďalovicích. Vojtěch Kubašta (1914-1992) vytvářel nádherné ilustrace pohádkových knížek nejen dvojrozměrné, ale hlavně trojrozměrné - prostorové, geniálně výtvarně a technicky zpracované. Z otevřené knížky vyjíždí papírová loď, na stromě sedí pták Ohnivák - Kubaštovy originálně vymyšlené prostorové knihy či leporela obdivovaly děti ve čtyřiceti zemích světa. Díky sběrateli – výtvarníkovi Janu Marouškovi uvidíte výběr toho nejlepšího z jeho tvorby. K tématu proběhnou i tvořivé dílny „Vánoční vystřihovánky“.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.