Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Viktoriánská promenáda

Muzeum Kouzlo starých časů /Old Times Museum Prague

06. 06. 2020 - 30. 08. 2020

Laskavá a poklidná atmosféra letních promenád na břehu moře či v parcích se promítá do expozice Viktoriánská promenáda.

 Nahlédněme do doby, kdy je volný čas výsadou majetných vrstev, kdy být viděn na správném místě, v patřičném oděvu a při populární aktivitě, je nezbytné pro prestižní postavení ve viktoriánské společnosti.
Výstava ze soukromé sbírky historických oděvů a kuriozit z let 1850-1920 je zaměřena na tradice trávení volného času a zábavy na konci 19. stol. návštěvníkům umožní poodhalit nejen atmosféru elegance,
ale i vznik nových pobřežních promenád a cestování za odpočinkem. 
 
 

Vyhledat muzeum


Aktuality

Viktoriánská promenáda

06. 06. 2020 - 30. 08. 2020
Muzeum Kouzlo starých časů /Old Times Museum Prague

Laskavá a poklidná atmosféra letních promenád na břehu moře či v parcích se promítá do expozice Viktoriánská promenáda.  Nahlédněme do doby, kdy je volný čas výsadou majetných vrstev, kdy být viděn na správném místě, v patřičném oděvu a při populární aktivitě, je nezbytné pro prestižní postavení ve viktoriánské společnosti. Výstava ze soukromé sbírky historických oděvů a kuriozit z let 1850-1920 je zaměřena na tradice trávení volného času a zábavy na konci 19. stol. návštěvníkům umožní poodhalit nejen atmosféru elegance, ale i vznik nových pobřežních promenád a cestování za odpočinkem.     

Přečíst více

K moři

08. 08. 2020 - 09. 08. 2020
Muzeum Kouzlo starých časů /Old Times Museum Prague

Kde a jakým způsobem tráví čas nejen majetná viktoriánská společnost v létě? Jak vypadá a co nesmí chybět přímořské promenádě? Mimořádné prohlídky výstavy Viktoriánská promenáda, ze soukromé sbírky historických oděvů, doplňků a kuriozit, o tradicích trávení volného času a zábavy na konci 19. století, jsou zaměřené na  oblibu přímořských letovisek a začátky cestování za zábavou a oddechem pro majetné i pracující společenské vrstvy.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.