Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Divadlo zrozené z vody

Mydlářovský dům (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi)

Výstava představuje vietnamské vodní loutkové divadlo. Prostřednictvím loutek, fotografií a videozáznamů se seznámíte s touto jedinečnou formou loutkového divadla, která se ve Vietnamu odehrává uprostřed jezírka nebo jiné vodní nádrže.

Výstava je velmi autentická, jelikož většina exponátů pochází přímo z Vietnamu. Muzeum je získalo do své sbírky během badatelské cesty do Hanoje a okolí delty Rudé řeky, kde se tradice tohoto druhu umění zrodila. V muzeu je také umístěn zmenšený model vodního divadla, ve kterém si návštěvníci vyzkouší manipulaci s loutkami.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Magický svět loutek - stálá expozice


Mydlářovský dům (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi)

Vstupte do Magického světa loutek a nechte se vést od historie k moderně českého loutkářství. Nahlédněte do světa Orientu. Stálá expozice nazvaná Magický svět loutek postupně návštěvníky seznamuje s loutkami kočovných loutkářů, varietními loutkami, rodinnými loutkovými divadly a dekoracemi českých umělců. Nechybí ani Spejbl a Hurvínek, tvorba Jiřího Trnky nebo Josefa Váchala. V zahraniční části expozice jsou k vidění stínové loutky z Indonésie, výběr loutek z Indie, Japonska, Číny nebo Barmy a také vietnamská vodní loutka.

Přečíst více





Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.