Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Hurvínkův rok v MLK

Mydlářovský dům (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi)

21. 03. 2016 - 23. 10. 2016

Hurvínek má narozeniny, oslavte je s ním v Chrudimi! Dvě interaktivní výstavy a spousta zábavních programů pro celou rodinu po celý rok.

Již neuvěřitelných devadesát let v květnu uplyne od okamžiku, kdy se poprvé na prkna znamenající svět postavila nejznámější česká loutka - Hurvínek. Ve spolupráci s Divadlem Spejbla a Hurvínka, Supraphonem a dalšími institucemi se na oslavách budeme podílet i my v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi. Vedle dvou tematických výstav nabídneme v průběhu celého roku množství doprovodných akcí pro malé i velké návštěvníky, v nichž bude samozřejmě hrát hlavní roli sám oslavenec, který k nám do Chrudimi zavítá s celou svojí divadelní rodinou včetně psa Žeryka. Navíc chystáme pro jubilanta speciální dárek, publikaci s krásnými ilustracemi Tomáše Chluda mapující jeho devadesátiletou kariéru. 

Odkaz na celoroční Hurvínkovo menu naleznete zde: http://puppets.cz/images/program/Hurvinkuv%20rok_2016.jpg

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Magický svět loutek - stálá expozice


Mydlářovský dům (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi)

Vstupte do Magického světa loutek a nechte se vést od historie k moderně českého loutkářství. Nahlédněte do světa Orientu. Stálá expozice nazvaná Magický svět loutek postupně návštěvníky seznamuje s loutkami kočovných loutkářů, varietními loutkami, rodinnými loutkovými divadly a dekoracemi českých umělců. Nechybí ani Spejbl a Hurvínek, tvorba Jiřího Trnky nebo Josefa Váchala. V zahraniční části expozice jsou k vidění stínové loutky z Indonésie, výběr loutek z Indie, Japonska, Číny nebo Barmy a také vietnamská vodní loutka.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.