Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vysílá studio Brno

Hrad Špilberk (Muzeum města Brna)

23. 06. 2016 - 31. 12. 2016

Televizní studio Brno letos slaví půlkulatých 55 let! Okamžik, kdy Československá televize začala vysílat i z jihomoravské metropole, připomíná Muzeum města Brna ve spolupráci s Českou televizí výstavou „Vysílá studio Brno“.

Výstava vás provede historií brněnského studia od prvopočátků, kdy začalo vysílat z pasáže Typos, až po blízkou budoucnost v nové budově v Brně – Líšni. Prohlédnete si dobové fotografie a dokumenty, připomenete si významné osobnosti společenského i kulturního života, které studiem prošly. Nechybí ani historická televizní technika a ukázky proměn kvality televizního obrazu. Vysílání či přípravu na něj dokonce zažijete na vlastní kůži! Vyzkoušíte si moderování zpráv nebo třeba dabování pořadů, děti ocení dílnu plnou hříček.

Vzpomínáte na pořady, jako byly Sedmikrásky, Slovácko sa nesúdí, Hip Hap Hop nebo novější Banánové rybičky, AZ kvíz a Četnické humoresky? Vybavujete si pohádky Sedmero krkavců, Lotrando a Zubejda, Korunní princ nebo Šťastný smolař? To všechno vzniklo v brněnském televizním studiu.

Součástí výstavy je samoobslužný videoarchiv, v němž najdete krátké ukázky z těchto a mnoha dalších pořadů a malé kino, kde stále běží filmy natočené brněnským studiem.

Připraven je i doprovodný program a od září i edukační programy pro I. a II. stupeň základních škol.

Výstava na Špilberku bude veřejnosti otevřená až do konce letošního roku.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Poklady špilberské zbrojnice

10. 05. 2023 - 31. 12. 2023
Hrad Špilberk (Muzeum města Brna)

Návštěvníci hradu mají jedinečnou možnost vidět to, co zůstávalo dosud skryto, jako například zbraně a stroje středověku, příběh brněnského ozbrojeného měšťanského a střeleckého sboru nebo raritní a zdobné zbraně.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.