Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Muzeum hraček

Ohodnoťte muzeum

Muzeum města Brna

Měnínská brána, někdejší součást brněnského městského opevnění má novou úlohu, střeží nyní svět historických hraček a otevírá své dveře pro malé i velké návštěvníky.


4,8
Celkový dojem z muzea

 

Stálá výstava historických hraček ze sbírky brněnské výtvarnice Milady Kollárové.

Měnínská brána, někdejší součást brněnského městského opevnění má novou úlohu, střeží nyní svět historických hraček a otevírá své dveře pro malé i velké návštěvníky. Dospělé zve do světa milých vzpomínek na dětství a dětem vypráví o hračkách rodičů a prarodičů.Návštěvníci se zde mají skutečně na co těšit, tuto unikátní sbírku hraček vybudovala její majitelka v uplynulých 15 letech a dnes svým rozsahem patří k nejrozsáhlejším sbírkám hraček u nás.  Sběratelka dává přednost hlavně českým hračkám, a tak zde najdeme hračky od známých firem Schovanek, Hamiro, Merkur a mnoha dalších. 

Muzeum hraček

Expozice je rozdělena do dvou částí – hry a hračky pro děvčata a pro chlapce. Obě dvě části Vás překvapí rozmanitostí a růzností. Děvčata jistě rády nahlédnou  do světa věčně mladých "Nestárnoucích panenek" a potěší je velké množství vystavených kočárků, pokojíčků a nádobíčka.  Chlapecká i mužská část diváků si přijde na své při prohlížení  autíček, vláčků, modelů, stavebnic dřevěných, kovových...
Na ty nejmenší pak čekají dětské pokojíčky, kuchyňky, ložničky a obchůdky v množství, ze kterého přechází zrak.

A mimo toho všeho zde naleznete i mnoho her stolních, venkovních, společenských, hraček plechových, pohyblivých, hraček z textilu, hraček lidových, stavebnic, koníčků, figurek, zvířátek; loutkových divadel, všechno ani není možné zde vyjmenovat...

 V samém závěru si můžeme prohlédnout i malou fotogalerii Dítě s hračkou.

Expozice byla otevřena v roce 2010, po velice úspěšné, společně připravené výstavě na Hradě Špilberku pod názvem Hračky nestárnou,  která se konala v roce 2007.

Měnínská brána -  je jediným užívaným východem z města zachovaným až do dnešní doby. Je zvláštní tím, že k ní vede pouze jediná ulice, což někteří historici považují za důkaz určitého vybočení z dispozice městského plánu a domnívají se, že k ní původně vedly dvě sbíhavé ulice, z nichž jedna byla v pozdější době zastavěna.

Zaměření: ostatní

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Muzeum hraček
Měnínská 7
602 00 Brno
GPS: 49.194248000921, 16.612733439898

Telefon:

+420542214946

Oficiální stránky muzea:

http://www.meninska-brana.cz/


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
5,0
Lidé v muzeu
4,3
Služby návštěvníkům
5,0
Doprovodné akce
1,7
Zobrazit všechna hodnocení muzea (3)
4,8
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.