Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Noc kostelů v Dolní Krupé, prohlídka roubené fary

Fara v Dolní Krupé u Mnichova Hradiště (Muzeum Mladoboleslavska )

Noc kostelů upozorňuje na jejich kulturní hodnotu, prezentuje je jako důležitou součást společenského života, vytváří prostor pro setkání. Společně s dalšími téměř 1 500 kostely v celé České republice se pro podvečerní i noční prohlídky otevře kostel sv. Václava v Dolní Krpé. Současně s kostelem bude přístupný také areál přilehlé roubené fary.

Kostel i fara budou otevřeny od 18 do 23 hodin.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Pranic v kostele sv. Václava


Fara v Dolní Krupé u Mnichova Hradiště (Muzeum Mladoboleslavska )

V kostele sv. Václava v Dolní Krupé vystoupí turnovská kapela Pranic vedená evangelickým duchovním a pedagogem Ondřejem Halamou. Ondřej Halama píše písně od 80. let. V Pranic zpívá a hraje na akustickou kytaru. Alena Tomášová je spoluzakládající členkou kapely, kde také zpívá, hraje na flétnu a perkuse. Na kontrabas je posledních 10 let doprovází Petr Babec. Jako host s kapelou vystupuje akordeonista Ondřej Zlevor. Koncert začíná v 16 hodin. Vstupné: 50 Kč. Akce je součástí programu festivalu Středočeské kulturní léto. 

Přečíst více

Chrámový sbor Václav


Fara v Dolní Krupé u Mnichova Hradiště (Muzeum Mladoboleslavska )

Chrámový sbor Václav ze Staré Boleslavi navázal v roce 2007 na tradici stejnojmenného sboru založeného při chrámech poutního místa roku 1860. Tvoří ho 30 vokalistů, kteří zpívají v doprovodu varhan i dalších nástrojů. Sbor vystupuje v průběhu nedělních bohoslužeb k významným příležitostem a církevním svátkům, koncertuje doma i v zahraničí a svou hudbu vydal na několika CD. 17. 8. vystoupí v kostele sv. Václava v Dolní Krupé. Koncert začíná v 17 hodin.  Vstupné: 50 Kč (vstupenky koupíte na místě nebo si je můžete zarezervovat na e-mailu propagace@muzeummb.cz). Akce je součástí programu festivalu Středočeské kulturní léto 2024. 

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.