Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Setkání v muzeu s autorem historických románů Josefem Bernardem Prokopem

Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Josef Bernard Prokop je člověk mnoha talentů a zájmů: píše knihy, hraje na varhany a pracuje jako rozhlasový moderátor. Na březnovém setkání v muzeu se budeme věnovat jeho literární tvorbě. Prokop napsal několik knih s historickou tematikou. Je také autorem divadelních her a spoluautorem televizních scénářů. Jeho nejznámějším dílem je Lucemburská pentalogie. Napsal také sérii detektivek, které propojuje postava baronky Grimmové.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Benátky za 1. světové války


Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Muzeum Benátecka připravuje na srpen další přednášku. Tentokrát ji věnuje životě ve městě během 1. světové války. Historik a bývalý ředitel našeho muzea Luděk Beneš bude vyprávět, jak se obyvatelé vyrovnávali s omezený zásobováním, jaké problémy muselo řešit vedení města i jak se benátečtí občané zapojili do bojů. Probereme také vliv blízkosti zajateckého tábora v Milovicích na život ve městě a přítomnost uprchlíků z oblastí postižených válkou.  Přijďte na přednášku ve čtvrtek 8. 8. 2024. Začínáme v 17 hodin. Vstupné: 50 Kč

Přečíst více

Obrazy Miroslavy Cáskové

11. 06. 2024 - 31. 08. 2024
Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Miroslava Cásková se narodila v Benátkách nad Jizerou. Malování se věnuje odmalička. Její záliba ji přivedla ke studiu na střední umělecké škole a následně i na univerzitě v Praze. V současné době učí na benátecké základní škole. Styl jejích obrazů je realistický. Zachycuje na nich, co ji zrovna napadne nebo těší. Největší inspirací je jí cestování. Vernisáž se uskuteční 13. 6. od 17 hodin. Zahájení výstavy doprovodí pěveckým vystoupením sólistka opery Národního divadla Kateřina Jalovcová.  

Přečíst více

100 let loutkového divadla v Benátkách nad Jizerou

04. 04. 2024 - 30. 08. 2024
Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Fotografie, kulisy a samozřejmě loutky jsme shromáždili pro zmapování stoleté historie benáteckého loutkového divadla. Loutkohry jsou u nás sice doloženy už o několik let dříve, divadélko však na začátku století nemělo svou stálou scénu. Představení se odehrávala v hostinci U Macáků na Husově náměstí. Scéna pro ně byla vždy provizorní, naaranžovaná z ubrusů a prostěradel. Na konci roku 1923 bylo založeno stálé loutkové divadlo jako součást zábavního odboru Sokola. Členové jednoty vyrobili scénu, oponu i kostýmy pro loutky. První představení se odehrálo v březnu 1924 a my u příležitosti jeho výročí zahajujeme návštěvnickou sezónu loutkovou výstavou. Vernisáž se uskuteční 4. 4. od 17 hodin. Budeme se těšit na vás i na vaše děti, pro které jsme připravili tvořivý koutek, komentovanou prohlídku výstavy, videoprojekci a hudební vystoupení dětských členů loutkového divadla. Na rozloučenou od nás dostanou malý dárek.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.