Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Balloon Club Bílá Hlína

Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Přednáška Miroslava Nigrína o týmu lidí, které učarovalo balónové létaní. Začátek v 17 hod., vstupné 50,-Kč.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Exkurze za nočními motýly a brouky


Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Loni před Vánoci jsme v bělském muzeu otevřeli výstavu o vzácné flóře a fauně regionu Příroda Podbezdězí. Na 10. 8. pro ni jako doprovodný program připravujeme exkurzi. Vydejte se s námi za nočními motýly a brouky do lokality zaniklé obce Vrchbělá. Provedou nás biolog Národního muzea Antonín Kůrka a student Matěj Vlček. Sejdeme se na Vrchbělé ve 20 hodin. 

Přečíst více

Se šachovnicí kolem světa

25. 06. 2024 - 25. 08. 2024
Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

V roce 1924 se v Bělé pod Bezdězem narodil Luděk Pachman, šachový velmistr, pedagog, publicista a také politický aktivista. Reprezentoval Československo na několika šachových olympiádách. Po druhé světové válce vstoupil do komunistické strany, ovšem díky událostem roku 1968 své přesvědčení změnil. Za své antikomunistické postoje byl perzekvován a v roce 1972 emigroval. Dál se věnoval šachu, po odebrání československého občanství však reprezentoval Německo. Letošní 100. výročí jeho narození si připomínáme výstavou věnovanou jeho osobnosti.

Přečíst více

Obnovené památky Podbezdězí

07. 06. 2024 - 28. 10. 2024
Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Nová výstava se otevře v zámecké kapli sv. Josefa u příležitosti Noci kostelů. Letos ji věnujeme vzpomínce na děkana Jana Nepomuka Jiřiště, od jehož narození v únoru uplynulo 50 let. Turnovský rodák působil na Mladoboleslavsku a od roku 2000 do své předčasné smrti v roce 2013 byl nejdříve administrátorem a poté farářem v Bělé. Ze své pozice spravoval i okolní farnosti a pečoval tak o církevní památky v našem regionu.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.