Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Andělé očima dětí

Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

07. 10. 2018 - 06. 01. 2019

Výstava výtvarných prací dětí z mladoboleslavské Základní umělecké školy.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Pochodem vchod!

01. 07. 2024 - 31. 08. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Než se boleslavský hrad stal muzeem, byl výstavním palácem, ruinou i kasárnami. Jeho vojenské minulosti věnujeme letošní prázdninovou hledačku: budeme si hrát na vojáčky! Při hledačce, nebo možná lépe pochodovačce, se seznámíte s vojáčky, kteří náš hrad obývali. Každý pro vás bude mít připravený předmět, který pro něj byl každodenní a možná okoukaný, v dnešní době už ale většina lidí neví, kam ho zařadit. Poznáte ho správně? Pokud ano, vyluštíte naši tajenku a dostanete malou odměnu. Přijďte k nám na hrad a na pokladně se dozvíte všechny potřebné informace, abyste mohli začít pátrat a luštit. Vojáčky hledáme po celé prázdniny, tedy od 1. 7. do 31. 8. 2024.

Přečíst více

Historie podnikání a podniků na Boleslavsku

26. 06. 2024 - 31. 07. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Na červenec jsme připravili exteriérovou výstavu o historii podnikání na Boleslavsku. Najdete na ní doslova známé firmy z okolí. Jejich nejstarší dějiny sahají mnohdy do poloviny 17. století. Výstava mapuje jejich vývoj přibližně do poloviny 20. století a přináší také řadu historických fotografií. Výstavu Historie podnikání a podniků na Boleslavsku uvidíte v prostoru nad Parkovacím domem Militká u Staroměstského náměstí. Zahájíme ji 26. 6. 2024 a uvidíte ji až do konce července. 

Přečíst více

Zločin, trest a záhrobí

27. 06. 2024 - 08. 09. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Zločin, trest a záhrobí je podtitul druhé části cyklu výstav Na poslední cestě. Loni jsme se ve výstavním sále věnovali smrti a pohřbům v Pojizeří od pravěku až do 20. století. Letos přiblížíme temnou a ještě temnější historii našeho regionu. Vrátíme se pár století nazpět do časů lupičů, šejdířů, poběhlic, podvodníčků i vrahů a také těch, kdo jejich činy trestali – tedy katů a jejich pacholků. Prozradíme, zda měla Mladá Boleslav mučírnu, kdo a proč byl přivázán na pranýř a kudy se šlo na popraviště. Uvidíte popravčí meč, model šibenice, oprátku nebo skutečné mučící nástroje. A hlavně vám představíme záhadný smírčí kříž, teprve nedávno objevený za humny Mladé Boleslavi. Výstavu zahájíme 27. 6. v 17 hodin.  Cyklus výstav vytvořilo Muzeum Českého ráje v Turnově.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.