Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Markéta Lazarová - Balada z kraje boleslavského

Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

02. 09. 2023 - 31. 12. 2023

Hlavní výstavní událostí podzimu v našem muzeu bude výstava věnovaná slavnému filmu Františka Vláčila, který natočil v roce 1967. A proč vůbec mladoboleslavské muzeum a Markéta Lazarová? Autor literární předlohy Vladislav Vančura zasadil příběh do boleslavského kraje a některé děje, literární i filmové, se odehrávají právě v Mladé Boleslavi. Markéta Lazarová je označována za vrcholné filmové dílo Vláčilovy tvorby a v anketě filmových kritiků a publicistů byla dokonce vyhlášena nejvýznamnějším dílem prvního století české, respektive československé, kinematografie. Ve své době šlo také o nejdražší a nejnáročnější československý film. Muzeum Mladoboleslavska výstavu připravilo ve spolupráci s Národním filmovým archivem, který poskytl fotografie z natáčení filmu, řadu archivních dokumentů i propagačních materiálů.

Vernisáž: 2. 9. od 19 hodin


Vyhledat muzeum


Aktuality

Markéta Lazarová - Balada z kraje boleslavského

02. 09. 2023 - 31. 12. 2023
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Hlavní výstavní událostí podzimu v našem muzeu bude výstava věnovaná slavnému filmu Františka Vláčila, který natočil v roce 1967. A proč vůbec mladoboleslavské muzeum a Markéta Lazarová? Autor literární předlohy Vladislav Vančura zasadil příběh do boleslavského kraje a některé děje, literární i filmové, se odehrávají právě v Mladé Boleslavi. Markéta Lazarová je označována za vrcholné filmové dílo Vláčilovy tvorby a v anketě filmových kritiků a publicistů byla dokonce vyhlášena nejvýznamnějším dílem prvního století české, respektive československé, kinematografie. Ve své době šlo také o nejdražší a nejnáročnější československý film. Muzeum Mladoboleslavska výstavu připravilo ve spolupráci s Národním filmovým archivem, který poskytl fotografie z natáčení filmu, řadu archivních dokumentů i propagačních materiálů. Vernisáž: 2. 9. od 19 hodin

Přečíst více

Světlonoš

04. 07. 2023 - 01. 10. 2023
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Slunce sice vychází a zapadá dnes a denně, přesto tento proces lidi neustále fascinuje. Fotograf Pavel Bartko na svých fotografiích zachytil cesty slunce za horizont krajiny, ve které žije. Součástí vernisáže bude přednáška biologa Antonína Kůrky o mladoboleslavské přírodě. Vernisáž začíná v 16 hodin.    

Přečíst více

Pouť rájem

02. 06. 2023 - 31. 12. 2023
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Výstava, která bude otevřena u příležitosti Noci kostelů, je společným projektem Muzea Mladoboleslavska, Muzea Českého ráje v Turnově a Regionálního muzea a galerie v Jičíně. V každém z těchto muzeí je samostatná výstava mapující kostely Českého ráje v dané oblasti. Její součástí jsou vždy i malé ukázky z dalších dvou částí Českého ráje. Informace o kostelích doplňuje řada fotografií. Po zahájení výstavy bude na webu Encyklopedie Mladá Boleslav (www.encyklopediemb.cz) zpřístupněn katalog mapující všechny českorajské kostely. Vernisáž začíná v 17 hodin na nádvoří hradu.     

Přečíst více





Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.