Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Muzejní noc na hradě

Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Na mladoboleslavském hradě na Vás letos čeká kejklířská a žonglérská rodinná skupina Wagabundus Collective. Těšit se můžete na představení provazochodkyně, žonglérů, akrobatů na chůdách a šermířů. Chybět nebude ani ohnivá show. Nejen pro děti bude připraven stan plný netradičních her. Na nádvoří hradu najdete i řemeslnické stánky (řezbář, rytec skla, kovář) a stylové občerstvení.

 

Do akce se zapojí také Letecké muzeum Metoděje Vlacha, které vyšle své exponáty do vzduchu. Po setmění chystá koncert jazzové kapely Spring Jazz Quintet.

 

Doprava mezi hradem, leteckým muzeem a dalšími boleslavskými muzei bude zajištěna historickými autobusy, které budou na trase Škoda Muzeum - Staroměstské náměstí - Letecké muzeum a zpět jezdit každou půlhodinu.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Pochodem vchod!

01. 07. 2024 - 31. 08. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Než se boleslavský hrad stal muzeem, byl výstavním palácem, ruinou i kasárnami. Jeho vojenské minulosti věnujeme letošní prázdninovou hledačku: budeme si hrát na vojáčky! Při hledačce, nebo možná lépe pochodovačce, se seznámíte s vojáčky, kteří náš hrad obývali. Každý pro vás bude mít připravený předmět, který pro něj byl každodenní a možná okoukaný, v dnešní době už ale většina lidí neví, kam ho zařadit. Poznáte ho správně? Pokud ano, vyluštíte naši tajenku a dostanete malou odměnu. Přijďte k nám na hrad a na pokladně se dozvíte všechny potřebné informace, abyste mohli začít pátrat a luštit. Vojáčky hledáme po celé prázdniny, tedy od 1. 7. do 31. 8. 2024.

Přečíst více

Historie podnikání a podniků na Boleslavsku

26. 06. 2024 - 31. 07. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Na červenec jsme připravili exteriérovou výstavu o historii podnikání na Boleslavsku. Najdete na ní doslova známé firmy z okolí. Jejich nejstarší dějiny sahají mnohdy do poloviny 17. století. Výstava mapuje jejich vývoj přibližně do poloviny 20. století a přináší také řadu historických fotografií. Výstavu Historie podnikání a podniků na Boleslavsku uvidíte v prostoru nad Parkovacím domem Militká u Staroměstského náměstí. Zahájíme ji 26. 6. 2024 a uvidíte ji až do konce července. 

Přečíst více

Zločin, trest a záhrobí

27. 06. 2024 - 08. 09. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Zločin, trest a záhrobí je podtitul druhé části cyklu výstav Na poslední cestě. Loni jsme se ve výstavním sále věnovali smrti a pohřbům v Pojizeří od pravěku až do 20. století. Letos přiblížíme temnou a ještě temnější historii našeho regionu. Vrátíme se pár století nazpět do časů lupičů, šejdířů, poběhlic, podvodníčků i vrahů a také těch, kdo jejich činy trestali – tedy katů a jejich pacholků. Prozradíme, zda měla Mladá Boleslav mučírnu, kdo a proč byl přivázán na pranýř a kudy se šlo na popraviště. Uvidíte popravčí meč, model šibenice, oprátku nebo skutečné mučící nástroje. A hlavně vám představíme záhadný smírčí kříž, teprve nedávno objevený za humny Mladé Boleslavi. Výstavu zahájíme 27. 6. v 17 hodin.  Cyklus výstav vytvořilo Muzeum Českého ráje v Turnově.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.