Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Muzejní noc Napajedla

Muzeum Napajedla

Fenomén muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví zvláště atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu dopro

Muzeum Napajedla se připojí k mezinárodnímu Festivalu muzejních nocí komentovanými prohlídkami svých stálých expozic i dočasné výstavy s kostýmovanými průvodci.

eden sobotní večer tak budete moci potkat historické postavy spjaté s naším muzeem. Do prostoru Nového Kláštera vás uvede řádová sestra z výchovného ústavu Ludmila, který zde působil od roku 1876 až do roku 1948. Libuše Niklová vás seznámí se svými legendárními hračkami v expozici Hřiště hraček a s historií továrny v nové expozici Fatra v čase. V expozici Slavia, příběh továrny vás bude nedočkavě vyhlížet Jaroslav Pařík, aby vám představil svoji firmu na výrobu motorů. Ladné tóny šansonu vás přivedou do výstavního sálu, kde vás přivítá fotografka Tereza z Davle i se svojí modelkou a prostřednictvím jejích fotoaktů nahlédnete do secesního hotelu Evropa. 

 

Vstup do muzea bude v průběhu Muzejní noci od 19 do 22 hodin ZDARMA.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.