Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Soutěž O nejvykutálenější koblížek

Zámek Vsetín (Muzeum regionu Valašsko, p.o.)

18. 01. 2016 - 07. 02. 2016

Pochlubte se svým pekařským uměním! Muzeum regionu Valašsko, p. o. vyhlašuje pekařskou soutěž "O nejvykutálenější koblížek", v níž se hodnotí chuť, vzhled i vůně domácích koblih.

Smažené koblihy jsou tradiční masopustní pečivo, a to nejen na Valašsku. Na akci Zámecký masopust (neděle 7. 2. 2016 od 14 do 17 hod., zámek Vsetín) se uskuteční výstava koblih zaslaných do soutěže a proběhne jejich vyhodnocení a předání cen vítězům, kteří získají např. vynikající řeznické speciality. V průběhu akce se také před zraky návštěvníků budou dělat netradiční pečené koblihy (příprava kynutého těsta, válení a vykrajování těsta, plnění povidly, pečení, mastění máslem a cukrování).

Podmínky soutěže: - Zhotovte (usmažte – povoleno je i pečení) domácí koblihy klasické i netradiční, s náplní i bez ní dle svého oblíbeného receptu. - Doručte nejméně 4 ks do Muzea regionu Valašsko, p. o. (Horní náměstí 2, Vsetín), a to nejpozději do neděle 7. února do 14 hodin (do začátku akce Zámecký masopust). Platí zásada, že Čím čerstvější, tím lepší! - Uveďte použité ingredience (popř. i recept), vaše jméno a příjmení, rok narození, adresu, kontakt. - Koblihy se soutěžícím nevracejí (budou rozdány návštěvníkům akce Zámecký masopust po vyhlášení vítězů v této soutěži, a to při průvodu pochovávání basy).

Vyhodnocení: - Vyhlášení vítězů a předání cen proběhne na akci Zámecký masopust (zámek Vsetín, 7. 2. 2016, 14–17 hodin). - Vstup na akci Zámecký masopust je pro soutěžící zdarma.

Kontaktní osoba: Olga Mehešová, e-mail: mehesova@muzeumvalassko.cz.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.