Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Den Země 2016

Zámek Kinských Valašské Meziříčí (Muzeum regionu Valašsko)

Přijďte s námi oslavit Den Země! Letos již tradičně proběhne v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí a v přilehlém parku. Čeká Vás řada zajímavostí, her a zábavy. Zapojte se s námi do soutěže o krásné ceny!

V zámku Kinských jsme pro Vás připravili řadu přírodovědně zaměřených her a úkolů v centru environmentální výuky Modrásek. O historii a tradici oslav Dne Země se pak dozvíte na malé výstavce s názvem Den Země – 22. duben. V zámku můžete také navštívit expozici hasičství nebo posedět u lahodné kávy v nové muzejní kavárničce.

Na venkovním stanovišti muzea v parku u zámku Kinských Vás pak čeká řada úkolů věnovaných letošnímu tématu – Den na Vsi. Poznáte, čím naši předkové zpracovávali len, vlnu či mléko? Připraven je rovněž archeologický koutek a zábavné stanoviště v prostorech Modráska v zámku Kinských.

Těšit se však můžete také na pestrou nabídku aktivit, které pro vás kromě Muzea regionu Valašsko připravily i mnohé další valašskomeziříčské organizace, které se zaměřují na volnočasovou práci s dětmi a mládeží. Máte možnost zúčastnit se zábavné soutěže o krásné ceny, připraven je také pestrý program v amfiteátru.

Loňskému Dni Země, který navštívilo na tisíc návštěvníků, napomohlo hezké počasí a nádherné jarní prostředí parku. Doufáme, že tomu tak bude i letos. Program je vhodný pro všechny věkové kategorie, není třeba se předem objednávat. Tak neváhejte, jste srdečně zváni!

Akce je připravena ve spolupráci s SVČ Domeček Valašské Meziříčí.

VSTUP VOLNÝ


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.