Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Něžný svět ovčího rouna

Zámek Kinských Valašské Meziříčí (Muzeum regionu Valašsko)

29. 11. 2015 - 17. 01. 2016

Adventní čas je na meziříčském zámku Kinských již tradičně spojen s vánoční výstavou. Přijměte naše pozvání i na tu letošní, která Vám zprostředkuje zážitek z oslav těchto pro mnohé nejkrásnějších svátků v dobách dávno minulých.

Adventní čas je na meziříčském zámku Kinských již tradičně spojen s vánoční výstavou. Přijměte naše pozvání i na tu letošní, která Vám zprostředkuje zážitek z oslav těchto pro mnohé nejkrásnějších svátků v dobách dávno minulých. A to prostřednictvím nádherných plstěných betlémů z ovčího rouna, které vznikají díky šikovným rukám jejich autorky, Ivany Langrové ze Santova.

Přijďte k nám do muzea alespoň na chvíli přivonět vůni starých časů a zapomenout na všechen shon – o staletí zpátky Vás zde vrátí i výstava Život plný námahy, která je na zámku k vidění již od října.

Výstavu zahájí slavnostní vernisáž v rámci akce Zámecká adventní neděle dne 29. listopadu od 14:00 hodin za doprovodu dětského pěveckého sboru Broučci pod vedením paní učitelky Žanety Bezděkové. Po vernisáži Vás do tajů plstění a zpracování ovčího rouna zasvětí v prostorách výstavy sama autorka vystavených exponátů.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.