Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Řemeslné dopoledne – Rozpustilý masopust

Zámek Kinských Valašské Meziříčí (Muzeum regionu Valašsko)

14. 01. 2016 - 15. 01. 2016

Zajímáte se o život našich předků? Chtěli byste se dozvědět, jak náročný byl život na Valašsku před desítkami a stovkami let? Navštivte páté Řemeslné dopoledne, které se uskuteční 14. a 15. ledna 2016 v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

V dřívějších časech platilo, že rok má hned pět ročních období – tím pátým po jaru, létě, podzimu a zimě byl masopust. Tajemné mezičasí, kterému sice kraluje zima, ale ve vzduchu už se vznáší příslib jara. Kořeny tohoto obyčeje jsou prastaré, ale jako většina ostatních obyčejů nebyl masopust pouhou zábavou. Skrývalo se v něm mnoho pověr, rituálů a touhy zabezpečit si reprodukci vlastního rodu i prosperitu v hospodářství.

Přijďte do muzea nakouknout pod pokličku masopustních rejů a pověrečných rituálů. A jelikož býval masopust vyplněn obchůzkami, maškarními bály a karnevaly, vyrobíme si společně pravou masopustní masku a ochutnáme něco z pokrmů našich předků. Program je připraven k výstavám Život plný námahy aNěžný svět ovčího rouna. Veškeré vlastnoručně zhotovené výrobky si odnesete s sebou domů.

Všichni, kdo se zúčastní našeho řemeslného dopoledne Rozpustilý masopust, získají opět volnou vstupenku do Muzea řeznictví!

• termín: 14. a 15. 1. 2016, 8:00–14:00 hodin

• místo konání: Muzeum regionu Valašsko, zámek Kinských Valašské Meziříčí

• délka programu: 60´

• program je vhodný pro žáky MŠ, ZŠ a SŠ jako doplnění společenskovědních a přírodovědných a předmětů

• program je přizpůsoben věku návštěvníků, navazuje na RVP, podporuje rozvoj klíčových kompetencí a naplnění průřezových témat

• program objednávejte na: 571 611 764, zamek.kinskych@muzeumvalassko.cz Vstupné pro školní kolektivy: žák MŠ/15 Kč; ZŠ/20 Kč; SŠ/20 Kč; pedagogický doprovod zdarma


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.