Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Sklářské kouzlení 2016

Zámek Kinských Valašské Meziříčí (Muzeum regionu Valašsko)

V rámci akce Sklářské kouzlení budou návštěvníci moci nejen potěšit své oko výrobky z malých sklářských hutí, ale sami si něco třpytivého a křehkého vyrobit či se něco zajímavého dozvědět.

Muzeum ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou ve Valašském Meziříčí připravilo pro návštěvníky několik sklářských dílniček. Těšit se můžou na rytí na skleničky, výrobu skleněných mozaik a tvoření dekorací z barevných skleněných korálků. Proměna křehkého skla v tvárnou hmotu za pomocí ohně bude k vidění při výrobě vinutých perlí na kahanu – šikovní návštěvníci si pod dohledem pedagogů ze sklářské školy budou moci vyzkoušet i tuto techniku. Kromě skleniček, zvonečků, těžítek, váz, mís a jiných skleněných výrobků lze na Sklářském kouzlení pořídit i šperky ze skla: přímo na místě bude možné se podívat (a vyzkoušet si), jak se vyrábí šperky technikou cínování. Vedle sklářského tvoření je připravena také spousta skleněného hraní: cvrnkání skleněnek, dvouhlasé hraní na skleničky a po pohledu do velikého krasohledu s barevnými sklíčky jistě málo kdo odolá nabídce vyrobit si vlastní krasohled. Připravena je také historická světelná laboratoř názorně ukazující, jak a čím se kdy svítilo, a jak různé druhy skla dokáží čarovat se světlem. Chybět nebude ani skleněný poklad: jen je zapotřebí najít ten správný kód k zámku, jež poklad střeží.

Sklářské kouzlení začíná v zámku Kinských ve 14:00 hodin, v 15:00 hodin bude proneseno úvodní slovo ve výstavě nejnovějších prací studentů sklářské školy, kde bude (mimo jiné) představena i kolekce lázeňských pohárků pro lázně Luhačovice. Příjemnou atmosféru akce dokreslí živá hudba a zázemí nedávno vybudované muzejní kavárny.

Vstupné: dospělí 40 Kč/ děti 20 Kč


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.