Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava Zámecký park ve Valašském Meziříčí

Zámek Kinských Valašské Meziříčí (Muzeum regionu Valašsko)

05. 03. 2013 - 31. 12. 2017

Výstava se snaží přiblížit biologické funkce parku a jeho význam pro přežití ohrožených druhů zvířat a rostlin v městské krajině. Ukazuje park i jako místo odpočinku a duševní relaxace, prostor s jedinečnou atmosférou.

Zámecký park představuje jeden z posledních kousků přírody ve Valašském Meziříčí. Díky svému umístění uprostřed obytné zástavby je často navštěvován širokou veřejností. Chybí však lepší informovanost o jeho významu, což se připravená výstava snaží napravit. Čím je vlastně park tak jedinečný? Rostou v něm jak mladé, tak i staré a odumírající stromy, které hostí mnoho ohrožených druhů. Dříve rostly staré stromy běžně v alejích kolem cest, na hrázích rybníků i ve volné krajině. Díky zvyšování péče o krajinu a z bezpečnostních důvodů jsou staré stromy „obnovovány“, čímž dochází k mizení mnoha vzácných druhů hmyzu a hub.

Výstava zaujme nejen dospělé návštěvníky, ale je připraven i speciální program pro nejmenší. Mohou si zahrát dřevěnou nástěnnou hru na téma stromy v parku, nebo některou z mnoha tematických her v nově zprovozněných PC kioscích.

Výstava je součástí environmentálního střediska zámku Kinských ve Valašském Meziříčí, o kterém se dozvíte více informací zde:www.muzeumvalassko.cz/modrasek/zamek-kinskych/

K výstavě je připraven lektorský program pro žáky škol a veřejnost s názvem Exkurze - Zámecký park Kinských, podrobnosti zde:www.muzeumvalassko.cz/lektorske-programy-valasske-mezirici/exkurze-zamecky-park-kinskych/


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.