Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Muzeum Roku

Soutěž o nejpopulárnější muzeum vyhlašují jako součást mediální kampaně Národní soutěže muzeí Gloria musaealis Asociace muzeí a galerií ČR a Český výbor ICOM a vychází z hodnocení registrovaných uživatelů portálu. Veškeré informace o soutěži najdete také na webových stránkách Asociace muzeí a galerií ČR

 

17. května 2018 byly vyhlášeny výsledky 3. ročníku soutěže Muzeum roku v rámci slavnostního předávání Cen Gloria musaealis, udělených za rok 2017.

Ve třetím ročníku soutěže Muzeum roku 2017 byla oceněna tato muzea:
• I. místo: Regionální muzeum Mělník, p. o. 
• II. místo: Městské muzeum Žamberk
• III. místo: Regionální muzeum Mělník, p. o. - Skalní obydlí ve Lhotce u Mělníka

Tisková zpráva 3. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku s nominacemi

 

Podmínky soutěže

Od 1. dubna 2018 do 31. března 2019 probíhá na portálu www.do-muzea.cz čtvrtý ročník soutěže Muzeum roku, jehož výsledky vyhlásíme opět v rámci slavnostního předávání Cen Gloria musaealis.

Jak přihlásit muzeum do soutěže?

Do soutěže Muzeum roku se můžete přihlásit po obdržení přihlašovacích údajů pro vaše muzeum. Pro získání přihlašovacích údajů pište na e-mal do-muzea@nm.cz. Po prvním přihlášení do administrace portálu je pak potřeba v profilu muzea zaškrtnout možnost: Instituce se účastní soutěže Muzeum roku. Instituce zároveň souhlasí a zavazuje se dodržovat veškerou součinnost obsaženou v podmínkách soutěže.

Během každoroční soutěže budou také vylosování 3 výherci z řad aktivních uživatelů portálu, kterým budou zaslány věcné ceny a volné vstupenky do muzeí.

Přečtěte si slova ředitelky Národní soutěže muzeí Gloria musaealis Mgr. Ireny Chovančíkové o soutěži Muzeum roku!

 

 

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.