Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Muzeum Roku

Soutěž o nejpopulárnější muzeum vyhlašují jako součást mediální kampaně Národní soutěže muzeí Gloria musaealis Asociace muzeí a galerií ČR a Český výbor ICOM a vychází z hodnocení registrovaných uživatelů portálu. Veškeré informace o soutěži najdete také na webových stránkách Asociace muzeí a galerií ČR

Podmínky soutěže

Od 1. dubna 2017 do 31.března 2018 probíhá na portálu www.do-muzea.cz třetí ročník soutěže Muzeum roku, jehož výsledky vyhlásíme opět v rámci slavnostního předávání Cen Gloria musaealis.

Jak přihlásit muzeum do soutěže?

Do soutěže Muzeum roku se můžete přihlásit po obdržení přihlašovacích údajů pro vaše muzeum. Pro získání přihlašovacích údajů pište na e-mal do-muzea@nm.cz. Po prvním přihlášení do administrace portálu je pak potřeba v profilu muzea zaškrtnout možnost: Instituce se účastní soutěže Muzeum roku. Instituce zároveň souhlasí a zavazuje se dodržovat veškerou součinnost obsaženou v podmínkách soutěže.

Během každoroční soutěže budou také vylosování 3 výherci z řad aktivních uživatelů portálu, kterým budou zaslány věcné ceny a volné vstupenky do muzeí.

 

17. května 2017 byly vyhlášeny výsledky 2. ročníku soutěže Muzeum roku v rámci slavnostního předávání Cen Gloria musaealis, udělených za rok 2016.

Ve druhém ročníku soutěže Muzeum roku 2016 byla oceněna tato muzea:
• I. místo: Muzeum Hlučínska, příspěvková organizace
• II. místo: Regionální muzeum Mělník, příspěvková organizace
• III. místo: Slezské zemské muzeum se svojí pobočkou Historická výstavní budova a Slovácké muzeum v Uherském Hradišti se svojí pobočkou Galerie Slováckého muzea

Tisková zpráva II. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku s nominacemi

Přečtěte si slova ředitelky Národní soutěže muzeí Gloria musaealis Mgr. Ireny Chovančíkové o soutěži Muzeum roku!

 

 

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.