Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

CHEMOPLAST Brno Zdravě i hravě

Muzeum silnic (Muzeum silnic ve Vikýřovicích u Šumperka)

22. 05. 2024 - 06. 09. 2024

Chemoplast Brno hravě i zdravě - exkluzivní expozičně - herní výstava na retro vlně nabízí ze světově největší soukromé sbírky mapující historickou osu portfolia výrobních artiklů "Chemoplast Brno" - někdejšího zakladatele a výrobce prvotních sad CHEVA, ale obecně stavebnic, her, skládaček, hraček, cvrnkacích fotbalů, táhlových hokejů, deskových her na cesty, nábytku pro panenky, dětského programu hraček na pískoviště, domácích potřeb aj. Výstava je  doplněna o autorská díla z české stavebnice CHEVA od zakladatele a patrona projektu Svět kostiček® Ing. arch. Petra Šimra,  mezi která se řadí budovy různorodé české i zahraniční architektury.

V dětské herně v předsálí se představí kostky stavebnic CHEVA®, CHEVA BIMBO®, ale také například cvrnkací fotbal ze souboru stolních a společenských her. 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

CHEMOPLAST Brno Zdravě i hravě

22. 05. 2024 - 06. 09. 2024
Muzeum silnic (Muzeum silnic ve Vikýřovicích u Šumperka)

Chemoplast Brno hravě i zdravě - exkluzivní expozičně - herní výstava na retro vlně nabízí ze světově největší soukromé sbírky mapující historickou osu portfolia výrobních artiklů "Chemoplast Brno" - někdejšího zakladatele a výrobce prvotních sad CHEVA, ale obecně stavebnic, her, skládaček, hraček, cvrnkacích fotbalů, táhlových hokejů, deskových her na cesty, nábytku pro panenky, dětského programu hraček na pískoviště, domácích potřeb aj. Výstava je  doplněna o autorská díla z české stavebnice CHEVA od zakladatele a patrona projektu Svět kostiček® Ing. arch. Petra Šimra,  mezi která se řadí budovy různorodé české i zahraniční architektury. V dětské herně v předsálí se představí kostky stavebnic CHEVA®, CHEVA BIMBO®, ale také například cvrnkací fotbal ze souboru stolních a společenských her.   

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.