Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

HOT & COLD / Současné nápojové sklo a porcelán ze zemí střední Evropy

Hlavní budova muzea (Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou)

Jaké nápojové sklo a porcelán se dnes navrhuje hned v pěti zemích Evropy, ukazuje právě teď Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Pro Ministerstvo zahraničních věcí ČR připravilo výstavu současného skla a porcelánu z pěti zemí střední střední Evropy nazvanou Hot and Cold.

Na výstavě se představí designové, inovativní i klasické formy nápojového skla a porcelánu, které vyrábí společnosti v České republice, Maďarsku, Polsku, Rakousku a na Slovensku. Nechybí malá studia, jako jsou rakouský Glashütte Comploj nebo „si.li“ ze Slovenska, ale nepomíjí ani světoznámé značky – český Moser, maďarský Herend, Polskie Fabryki Porcelany „Cmiełow“ a „Chodziez“ a sklářskou firmu Krosno z Polska nebo rakouský Augarten. Prostor dala také poměrně novým společnostem, které sázejí na výrazný design, a to českým značkám BOMMA a Ave Clara. Mezi designéry, kteří jednotlivé kolekce zúčastněných firem navrhli, najdete známá jména, jakými jsou Patrik Illo, Etelka Maixner, Gottfried Palatin, Szuzsa Scala, Petr Larva, Olgoj Chorchoj, Jiří Pelcl či František Vízner.

Partnery výstavy HOT & COLD / Současné nápojové sklo a porcelán ze zemí střední Evropy jsou Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Ministerstvo kultury ČR.

Veřejnosti bude přístupná od 19. června do 4. října 2015.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.