Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Eva Ďurčová – obrazy, keramika

Muzeum středního Pootaví Strakonice

10. 07. 2019 - 31. 07. 2019

Současná tvorba E. Ďurčové. černá kuchyně strakonického hradu 10. 7. - 31. 7. vernisáž 9. 7. od 17.00 hodin

Výstava obrazů a keramiky

Eva Ďurčová (* 1960), žije v jihočeských Uzenicích u Blatné. Výtvarné umění ji doprovází už od útlého dětství. Po absolvování LŠU Blatná se rozhodla studovat na Střední uměleckoprůmyslové škole keramické v Bechyni obor Malíř keramiky a porcelánu. Nyní pracuje jako učitelka výtvarného oboru na ZUŠ v Blatné. Zabývá se keramikou, olejomalbou a tvorbou akvarelových ilustrací. Na výstavě představí své obrazy a keramiku hlavně ze své současné tvorby. Hlavním námětem jsou zde postavy, zvířata a různí jiní tvorové, se kterými se setkává prostřednictvím snů a nejrůznějších představ. Její tvorba je charakteristická příjemnou atmosférou vyzařující z každého obrazu a charismatickými obličeji postav, ze kterých sálá na diváka klid a pohoda, to samé se odráží i v jejích keramických plastikách. Sama tvrdí, že i kdyby chtěla zachytit nějakou hororovou scénu, tak z ní nakonec bude také pohodový výjev. V poslední době je její tvorba porovnávána s tvorbou M. Chagalla.

Současně na výstavě uvidíte i některá díla její dcery, Mgr. Jany Ďurčové, která jsou malým důkazem toho, že jablko nepadá daleko od stromu.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Eva Wernerová-Malkovská

04. 09. 2020 - 30. 09. 2020
Muzeum středního Pootaví Strakonice

Obrazy v černé kuchyni strakonického hradu. Prodejní výstava. Obrazy Evy Wernerové-Malkovské v černé kuchyni.   5. – 30. 9. Černá kuchyně strakonického hradu. Vstupné 20/10 Kč   Vernisáž 4. 9. od 16 hodin. K poslechu zahraje Strakonická dudácká muzika    EVA WERNEROVÁ-MALKOVSKÁ Paní Eva Malkovská se narodila 8. října 1962 v Českém Krumlově. Vystudovala v r. 1982 SUPŠ v Uherském Hradišti obor: Malba v propagaci a v architektuře. Od roku 1991 svobodné povolání. Nyní žije a pracuje v Chýnově u Tábora. Motivy obrazů jsou většinou stará zákoutí měst, vesničky a zátiší. Používá techniku ,, LINGRUSTA‘‘, kombinovaná technika + olej.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.