Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Helena Šandová - obrazy

Muzeum středního Pootaví Strakonice

13. 07. 2021 - 29. 08. 2021

Obrazy Heleny Šandové v černé kuchyni. 14. 7. - 29. 8. Černá kuchyně strakonického hradu. Otevírací doba: po-ne a svátky, 9:00-11:30 a 12:00-17:00 h Vstupné 20/10 Kč, Spolek přátel muzea zdarma Vernisáž 13. 7. od 17 h

O mně

Pocházím z Chýnova u Tábora. Po ukončení studia na táborském gymnáziu jsem přešla do Prahy, kde jsem absolvovala obor geodézie a kartografie na stavební fakultě ČVUT a kde také od té doby žiji. Celý profesní život jsem se věnovala oboru se zaměřením na katastr nemovitostí. Pouze v 80. letech jsem se krátce věnovala malbě na porcelán. Kreslení mne vždy bavilo a proto jsem se rozhodla splnit si svůj sen a začala jsem studovat kresbu a malířské techniky pod vedením malířky paní Evy Wernerové – Malkovské. Protože ráda zkouším něco nového, začala jsem se poslední dobou věnovat i kresbě a malbě portrétů. Absolvovala jsem několik kurzů, mimo jiné i kurz klasické olejomalby u malíře Monti Kubrika.

Moje práce jsou nejen realistické obrázky jako květiny, zátiší, krajiny, staré stavby, kapličky a zákoutí, ale i abstraktní náladové obrázky. Motivy mých obrázků často pocházejí z jižních Čech, kam stále ráda jezdím.

Pro své obrázky používám techniky:

Lingrusta – kombinovaná technika + olej

Enkaustika – vosk + olej, rozpuštění horkým vzduchem

Kresba pastelem na velurový papír

Monotyp – malba olejem na sklo, otisk na papírKlasická malba olejem na plátno

Perokresba

 

Kromě malování také ráda fotografuji a pomocí počítačových technologií vytvářím fotoobrazy, které jsou vytištěné na plátně. 

Helena


Vyhledat muzeum


Aktuality

Helena Šandová - obrazy

13. 07. 2021 - 29. 08. 2021
Muzeum středního Pootaví Strakonice

Obrazy Heleny Šandové v černé kuchyni. 14. 7. - 29. 8. Černá kuchyně strakonického hradu. Otevírací doba: po-ne a svátky, 9:00-11:30 a 12:00-17:00 h Vstupné 20/10 Kč, Spolek přátel muzea zdarma Vernisáž 13. 7. od 17 h O mně Pocházím z Chýnova u Tábora. Po ukončení studia na táborském gymnáziu jsem přešla do Prahy, kde jsem absolvovala obor geodézie a kartografie na stavební fakultě ČVUT a kde také od té doby žiji. Celý profesní život jsem se věnovala oboru se zaměřením na katastr nemovitostí. Pouze v 80. letech jsem se krátce věnovala malbě na porcelán. Kreslení mne vždy bavilo a proto jsem se rozhodla splnit si svůj sen a začala jsem studovat kresbu a malířské techniky pod vedením malířky paní Evy Wernerové – Malkovské. Protože ráda zkouším něco nového, začala jsem se poslední dobou věnovat i kresbě a malbě portrétů. Absolvovala jsem několik kurzů, mimo jiné i kurz klasické olejomalby u malíře Monti Kubrika. Moje práce jsou nejen realistické obrázky jako květiny, zátiší, krajiny, staré stavby, kapličky a zákoutí, ale i abstraktní náladové obrázky. Motivy mých obrázků často pocházejí z jižních Čech, kam stále ráda jezdím. Pro své obrázky používám techniky: Lingrusta – kombinovaná technika + olej Enkaustika – vosk + olej, rozpuštění horkým vzduchem Kresba pastelem na velurový papír Monotyp – malba olejem na sklo, otisk na papírKlasická malba olejem na plátno Perokresba   Kromě malování také ráda fotografuji a pomocí počítačových technologií vytvářím fotoobrazy, které jsou vytištěné na plátně.  Helena

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.