Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Helena Šandová - obrazy

Muzeum středního Pootaví Strakonice

13. 07. 2021 - 29. 08. 2021

Obrazy Heleny Šandové v černé kuchyni. 14. 7. - 29. 8. Černá kuchyně strakonického hradu. Otevírací doba: po-ne a svátky, 9:00-11:30 a 12:00-17:00 h Vstupné 20/10 Kč, Spolek přátel muzea zdarma Vernisáž 13. 7. od 17 h

O mně

Pocházím z Chýnova u Tábora. Po ukončení studia na táborském gymnáziu jsem přešla do Prahy, kde jsem absolvovala obor geodézie a kartografie na stavební fakultě ČVUT a kde také od té doby žiji. Celý profesní život jsem se věnovala oboru se zaměřením na katastr nemovitostí. Pouze v 80. letech jsem se krátce věnovala malbě na porcelán. Kreslení mne vždy bavilo a proto jsem se rozhodla splnit si svůj sen a začala jsem studovat kresbu a malířské techniky pod vedením malířky paní Evy Wernerové – Malkovské. Protože ráda zkouším něco nového, začala jsem se poslední dobou věnovat i kresbě a malbě portrétů. Absolvovala jsem několik kurzů, mimo jiné i kurz klasické olejomalby u malíře Monti Kubrika.

Moje práce jsou nejen realistické obrázky jako květiny, zátiší, krajiny, staré stavby, kapličky a zákoutí, ale i abstraktní náladové obrázky. Motivy mých obrázků často pocházejí z jižních Čech, kam stále ráda jezdím.

Pro své obrázky používám techniky:

Lingrusta – kombinovaná technika + olej

Enkaustika – vosk + olej, rozpuštění horkým vzduchem

Kresba pastelem na velurový papír

Monotyp – malba olejem na sklo, otisk na papírKlasická malba olejem na plátno

Perokresba

 

Kromě malování také ráda fotografuji a pomocí počítačových technologií vytvářím fotoobrazy, které jsou vytištěné na plátně. 

Helena


Vyhledat muzeum


Aktuality

Pavla Gregorová – Recycling

02. 09. 2021 - 31. 10. 2021
Muzeum středního Pootaví Strakonice

Obrazy Pavly Gregorové v černé kuchyni. 3. 9. - 31. 10. černá kuchyně strakonického hradu Út-Ne: 9.00 - 16.00 h vstupné: 20/10 Kč, Spolek přátel muzea zdarma vernisáž 2. 9., 16 hodin "Na výstavě Recycling chci představit především obrazy namalované za uplynulé dva roky. Byla, a je to zvláštní doba, která ovlivnila nás všechny a otiskla se i do mé práce. Proč název "Recycling"- myslím, že je třeba recyklovat a také to dělám. Používám staré rámy, kreslicí prkna, desky. Občas recykluji i myšlenky. Část nových obrazů jsou namalované ilustrace k básním mojí kamarádky Ivy Petrové, jejíž sbírku veršů jsem ilustrovala. Patří sem obrazy Motýlek, Měsíc, já a hvězda, Zamilovaní a Sladké sny. Obrazy Odpočinek I, Odpočinek II jsou inspirované přirodopisným filmem o fascinujícím životě majestátních velryb, které odpočívají ve svislé poloze. V obrazech Konina I a Konina II /místo u Dražejova/ jsem složila hold slunci a vodě. Všechny obrazy jsou malované enkaustikou – malba voskem, což je moje oblíbená technika.": říká o své výstavě Pavla Gregorová.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.