Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Nonsens aneb smysl hledám v nesmyslu

Muzeum Vysočiny Jihlava

01. 04. 2016 - 31. 08. 2016

V prostorách muzejní půdy jihlavského muzea se koná lehce úsměvná výstava těžko představitelných exponátů

Je to lehce úsměvná výstava těžko představitelných exponátů. Exponáty představují naprosto všední předměty a matérie, ovšem v souvislostech, které je třeba ještě pochopit.

Více než stovka nesmyslných a kuriózních vynálezů a objektů zcela jistě pobaví každého návštěvníka. Určitě zaujmou Noční brýle proti slunci  nebo tzv. Felliniho vidlička, vyžadující obratnosti a uměleckého mistrovství při navíjení špaget. Zaručený úspěch bude mít Volební urna pro předem prohrané volby nebo Univerzální trojkladívko, vhodné pro jemnou, střední i hrubou práci či třeba Brýle pro číšníka. Muzikanty zaujme Heligonet soustrojí pro hru na dechový nástroj bez dechu nebo Trumpeta v úpravě pro zasílání listovní poštou; hospodyňky zase ocení Newtonův gravitační louskáček na ořechy. Cyklisty nadchnou zvláštní dvojkola určená manželským dvojicím v různých vztahových situacích.

Mnohé z exponátů je možno hrdě zařadit do kategorie Vynálezy, které nezměnily svět!

 

Autorem výstavy je Společnost Za Veselí veselejší (založená a vedená akademickým sochařem Vladimírem Grošem), na jejímž kontě jsou dnes již desítky recesních a veselých akcí – výstav, oživlých sousoší, odhalování pamětních desek, rekonstrukcí historických událostí apod.

Výstava prostě s velkou dávkou humoru hledá smysl v nesmyslu a nabízí návštěvníkům, aby zde spolu s tvůrci hledali a nacházeli to, co je na nesmyslných věcech zajímavé a krásné.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.