Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Nová otevírací doba Muzea Zubří

Muzeum Zubří

01. 07. 2016 - 31. 08. 2016

Muzeum Zubří pro letní měsíce připravilo novou otevírací dobu.

V letních měsících, když sluníčko pálí je nejlepší u vody, ale co když se zkazí počasí. A najednou není co dělat. Přemýšlíme jak si zpříjemnit volný čas a hledáme typy na výlet pro celou rodinu. Muzeum Zubří pro letní měsíce připravilo novou otevírací dobu.

Muzeum Zubří se zatím nedostalo do povědomí širší veřejnosti. Mimo Zubří je známo pouze několika málo příznivcům historie města. Již před třemi měsíci otevřelo město Zubří veřejně přístupný depozitář, kde je umístěná i stálá expozice, která představuje bohatství sbírkových předmětů nashromážděné muzeem.

Návštěvník se tak muže v komentované prohlídce seznámit s historií města Zubří.  Zajímavý je rozmanitý soubor gotických a renezančních kachlů, které těšily oko nejednoho rožnovského pána, či se sbírkou výšivek zuberských žen od konce 19. století až po současnost. Krása bílého vyšívaní dnes i v minulosti natolik učarovala lidem, že jí srovnávají s krajkou. Mnohé návštěvníky osloví i sbírka minerálů, nalezených v lokalitách Zubří a to především svými polodrahokamy jako je například achát či ametyst.  

Nudit se nebudou ani malí návštěvníci. Pod heslem „kdo jsi hraje nezlobí“ připravilo muzeum ve Vzdělávacím centru Jana Koláčka pro děti  hry,  ve kterých se zábavnou formou  obeznámí s podobou metlového tance ze Zubří či oblékáním ženského kroje.    

A na závěr to nejdůležitější: Muzeum Zubří má otevřené každý den vyjma středy. V pondělí a pátek od 14 hod. do 18 hod. Úterý a čtvrtek od 9 hod. do 11. hod.. A v sobotu a neděli od 9 hod. do 11 hod. a 16 hod. do 18. hodin. Vstup je zdarma.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.