Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Podívejte se na digitalizované sbírky muzea

Centrum stavitelského dědictví Plasy

Ohodnoťte muzeum

Národní technické muzeum

Centru stavitelského dědictví s expozicemi stavebních řemesel a zážitkovými dílnami je místem poučení a inspirace z krásy starého řemeslného umu.


4,0
Celkový dojem z muzea

Stálá expozice v rámci Centra stavitelského dědictví v Plasích provede návštěvníky prakticky po celém areálu pivovaru a srozumitelným a atraktivním způsobem jim zprostředkuje seznámení s problematikou historických stavebních prvků, materiálů a konstrukcí.
V rámci expozice tak má návštěvník příležitost seznámit se s různými stavebními materiály (dřevo, kámen, hlína ad.) a na jednotlivých podlažích pivovaru mu bude nabídnuta prohlídka stavebních konstrukcí od základů a hrubé stavby přes úpravu povrchů, typy výplní otvorů a příslušnou technickou výbavu budov až po krovy a krytiny.

V areálu hospodářského dvora naleznete jakousi „stavebně řemeslnou huť“ směřující skrze kurzy a workshopy k praktickému předávání tradičních postupů a dovedností. Stavební dvůr zahrnuje funkční instalace dílen tradičních řemesel, jako je tesařská a truhlářská dílna, cihlárna, kamenická dílna, pracoviště zedníka a štukatéra, ale i dílny ke zpracování kovových materiálů – unikátní historickou klempírnu, kovárnu s vnitřní i venkovní výhní a provozuschopnou slévárnu neželezných kovů.

Jeden z prostorů bývalé sladovny je pak vyhrazen pro tzv. stavební hřiště, kde zejména nejmladší návštěvníci uplatní vlastní stavební kreativitu. V areálu pivovaru je rovněž část expozice věnovaná principům statiky. Samostatnou částí je expozice a „kabinet“ architekta Jana Kaplického. Pro uspokojení potřeb odborné a badatelské veřejnosti budou průběžně dále rozvíjeny studijní depozitáře stavebních prvků, k dispozici rovněž bude specializovaná knihovna.

Zaměření: technické

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Centrum stavitelského dědictví Plasy
Pivovarská 5
331 01 Plasy
GPS: 49.935381002497, 13.389152884484

Telefon:

+420373300733

Oficiální stránky muzea:

http://muzeum-plasy.cz/


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
5,0
Lidé v muzeu
3,5
Služby návštěvníkům
3,5
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (2)
4,0
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.