Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Koně na Ohradě aneb muzejní noc

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, zámek Ohrada (Národní zemědělské muzeum)

Chcete se dozvědět něco nového, podívat se na zajímavé ukázky práce s koňmi, nahlédnout do kovářské dílny, projet se v kočáře nebo jen strávit příjemné odpoledne ve společnosti těchto ušlechtilých zvířat? Přijďte na Ohradu.

KONĚ NA OHRADĚ, tak zní téma letošní muzejní noci 21. května 2016. 

Čeká vás odpoledne plné koní. Můžete se těšit například na drezuru v dámském sedle, předvedení ovladatelnosti spřežení, originální vystoupení norik show v kovbojském stylu, ukázku přibližování dřeva a těžkého tahu a kování koně. Z plemen se představí například elegantní kladrubský kůň a lipicán, a také těžcí norici.

V rámci pestrého doprovodného programu pro děti i dospělé na téma kůň a člověk si kromě jiného můžete vyjet na projížďku v kočáře, otestovat své znalosti v koňském kvízu, prohlédnout si exponáty na naší minivýstavě, zkusit si, jak se hází podkovami a nasazuje uzda, nebo se podívat, jak se vyřezávají dřevěné hračky. Nejmenší návštěvníci si v kreativních dílnách mohou vyrobit vlastní koňské hračky z různých materiálů, nebo si v písku najít podkovičku pro štěstí.

Program bude doprovázet živá hudba a k dispozici bude rychlé občerstvení. Muzejní noc se na Ohradě začíná v 16 a končí ve 23 hodin.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.