Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Křížem krážem za divadlem

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, zámek Ohrada (Národní zemědělské muzeum)

V prostorách loveckého zámku Ohrada zahrají divadelní soubory z jižních a východních Čech a z Prahy. Spolupořádá Divadelní soubor Křížžáci Hluboká nad Vltavou.

V roce 2015 proběhl v loveckém zámečku Ohrada a v KC Panorama divadelní festival »Křížem krážem za divadlem, který byl vzpomínkou na zakladatele souboru pana Vladimíra Kříže. Ačkoliv byl festival  původně pořádán jako oslava 25ti let založení souboru Křížžáci, díky jeho kladné odezvě z řad zúčastněných souborů, i z řad návštěvníků festivalu, rozhodli se pořadatelé tuto akci letos zopakovat.

Na úvod se v pátek představí hlubocký dětský dramatický soubor malý poŠKOLÁK, pak následuje pohádka Ostrov divochů, odpoledne a večer se představí soubory z blízkého okolí. Sobota se bude konat v podobném duchu, dopoledne pohádkové, odpoledne   a večer  bude určen odrostlejšímu publiku. Pro zpestření programu jsme pozvali i baletky z hlubocké umělecké školy a žáky z hudebních kurzů KAMI, kteří nám zahrají, zazpívají a zabubnují. 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Sallačova sbírka


Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, zámek Ohrada (Národní zemědělské muzeum)

Světově významnou sbírku paroží jelenovitých z celého světa a souroží turovitých vytvořil prof. dr. Vilém Sallač na počátku 20. století. K nejvzácnějším exponátům patří paroží jelena Schomburgkova, který žil v Thajsku a v první polovině 20. století byl vyhuben. Velmi cenná jsou i paroží jihoamerických jelenů: huemul, pudu, mazama, jelenec bahenní a pampový. Celá sbírka obsahuje 400 ks, z toho je340 paroží jelenovitých a 60 souroží turovitých (dutorohých). V nové expozici jsou vystaveny všechny druhy a poddruhy jelenovitých obsažené ve sbírce a jako ukázka 6 druhů turovitých; celkem 77 exponátů. Vystavená paroží a souroží doplňují tabule s barevnými fotografiemi živých zvířat, jejich popisem a mapkami výskytu. Nová expozice byla dokončena v roce 2013, projekt byl podpořen podnikem Lesy České republiky, s. p.  

Přečíst více

Expozice Sokolnictví


Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, zámek Ohrada (Národní zemědělské muzeum)

SOKOLNICTVÍ je způsob lovu starý přes 4 tisíce let. Vše o dravcích, jejich životě i způsobu lovu, a také o jejich výcviku a soužití s člověkem se dozvíte v naší stálé expozici o sokolnictví.   Využití jedinečných schopností ptáka – dravce je unikátní způsob lovu, proto bylo sokolnictví v roce 2010 zapsáno na seznam UNESCO. V sídle Muzea lesnictví, rybářství a myslivosti NZM v loveckém zámku Ohrada je sokolnická expozice otevřena od roku 2012. Nejdete zde nejen historii, ale i moderní trendy a další zajímavosti z oboru.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.