Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Koncert pro Ukrajinu na Novoměstské radnici v Praze

Novoměstská radnice

29. 03. 2022

Na Novoměstské radnici se sejdou osobnosti klasické hudby, aby zazpívaly pro Ukrajinu. Přijďte jim pomoci pomáhat.

Ve Velkém sále Novoměstské radnice na Praze 2 vystoupí osobnosti klasické hudby na benefičním koncertě na pomoc Ukrajině.  Výtěžek koncertu bude rozdělen mezi Velvyslanectví Ukrajiny v ČR a sbírku nadace Člověk v tísni.


Na koncertě umělci uctí také památku dětských obětí války cyklem Gustava Mahlera Písně o mrtvých dětech v komorním provedení s klavírem a následující minutou ticha.

“Tato tragická válka a množství civilních obětí, obzvláště dětí, nás hluboce zasáhla. Na Ukrajině máme své milé kolegy a kolegyně s rodinami, kteří s námi nyní nemohou zpívat. Místo toho bojují o životy svých blízkých, o přežití kultury svého národa. Mahlerovy Kindertotenlieder nám dávají příležitost uctít ztrátu všech nevinných obětí a postupně se s ní vyrovnat skrze hudbu,” říká mezzosopranistka Ivana Milek, která se provedení písní ujala.

Spolu s ní na koncertu vystoupí známý ukrajinský basista Jurij Kruglov, rodák ze Sevastopole, města na území dnes okupovaného Krymu. Představí se v dílech barokních mistrů i Verdiho áriích.

V rozhovoru Jurij Kruglov poznamenal : “Já žiji v Česku už 22 let, ale stále mám na Ukrajině příbuzné. Všichni mají hodně dětí. Nyní vlastně žijí v Rusku. V Česku jsem se mnoho let cítil v bezpečí. Na Ukrajině tato hrozba byla cítit vždy. A teď přišla i sem.”


Violového partu v Brahmsových Dvou zpěvech se ujme violista, uznávaný sbormistr a dirigent Jakub Zicha. Na klavír pěvce doprovodí německá klavíristka Angela Maria Stoll. V druhé části večera zazní premiéra provedení klavírní skladby Fantazie tisíce a jedné noci v podání několikanásobně oceněné kyrgyžské hudební skladatelky Eleny Kiral. Ta dodává : “Vždy jsem se svou hudbou snažila přinášet porozumění a smíření. Věřím, že hudba k porozumění vede a vytváří cestu k míru, který si všichni tak přejeme.”

 

29. 3. Velký sál, začátek v 19:30 hod, vstupné od 200 Kč / dobročinné v dobrovolné výši na místě či skrze platformu GoOut. Veškerý výtěžek koncertu po odečtení nákladů bude věnován z 50 % na sbírkový účet Velvyslanectví Ukrajiny v ČR a 50 % na účet Člověka v tísni.

http://www.nrpraha.cz/program/1156/koncert-pro-ukrajinu/

 

Vyhledat muzeum


Aktuality

Gongový koncert s Patrikem KEE

06. 11. 2024
Novoměstská radnice

Patrik Kee vás svou živou vokální improvizací, při které nahrává a vrství hlas na loopstation, provede cestou zvukových krajin. Lucie a Andrea, dvě milovnice gongů a soundhealingu, obohatí večer vibracemi gongů a dalších nástrojů, které se používají k soundhealingu. Díky improvizovaným hudebním částem, budete mít možnost zažít kouzlo daného momentu tady a teď. 6. 11. Velký sál, začátek v 18 hodin, vstupné 890 Kč, předprodej vstupenek na smstisket.cz http://www.nrpraha.cz/program/1372/gongovy-koncert-s-patrikem-kee/  

Přečíst více

Jaroslav Klát / Josef Pospíšil – Sochy v proměnách času / vertikální retrospektiva

03. 09. 2024 - 29. 09. 2024
Novoměstská radnice

Díky improvizovaným hudebním částem, budete mít možnost zažít kouzlo daného momentu tady a teď. Patrik Kee vás svou živou vokální improvizací, při které nahrává a vrství hlas na loopstation, provede cestou zvukových krajin. Lucie a Andrea, dvě milovnice gongů a soundhealingu, obohatí večer vibracemi gongů a dalších nástrojů, které se používají k soundhealingu.  6. 11. Velký sál, začátek v 18 hodin, vstupné 890 Kč, předprodej vstupenek na smstisket.cz http://www.nrpraha.cz/program/1372/gongovy-koncert-s-patrikem-kee/  

Přečíst více

Pražské zahrady a věže

15. 09. 2024
Novoměstská radnice

Velká historicko-rozhlížecí dobrodružná hra pro malé i velké - zahrádky, věže, vyhlídky a nové otázky z historie. 15. 9. Start z Novoměstské radnice v 10:30 hod, startovné jednotné 300 Kč (od 7 let), přihlášky a podrobnosti na webu www.prazske-veze.cz . Dohlášky na startu při prezentaci. Vstupy na věže a do zahrad zdarma v rámci startovného. V ceně historická mapa. http://www.nrpraha.cz/program/1369/prazske-zahrady-a-veze/

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.