Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Tarit / Velika Arkana

Novoměstská radnice

11. 11. 2021 - 09. 12. 2021

Výstava významného romského výtvarného umělce Zorana Tairoviće (Srbsko) v rámci programu Světového romského festivalu Khamoro.

Výstava představí soubor 20 velkoformátových originálních děl včetně multimediálního a multidisciplinárního představení. Jedná se o autorskou práci Zorana Tairoviće za dobu 35 letého uměleckého působení (1986–2021).

11. 11. – 9. 12.  Galerie v přízemí, otevřeno út – ne 10–18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč 

http://www.nrpraha.cz/program/1111/tarit-velika-arkana/

 

Světový romský festival Khamoro je jedním z největších a nejuznávanějších profesionálních festivalů romské kultury a umění na celém světě a probíhá již od roku 1999 v Praze. Festival zahrnuje bohatý kulturní program, skládající se z hudební části (současná romská hudba, tradiční romská hudba, gypsy jazz, klasická hudba), doprovodného programu (divadelní představení, výstavy, literární čtení a vyprávění příběhů romských pamětníků a spisovatelů, dětský den, defilé centrem Prahy apod.), odborné části (konference, přednášky, školení, workshopy a další.

Festival Khamoro získal za rok 2019 – 2021 prestižní ocenění EFFE LABEL (Europe’s quality stamp for remarkable arts festivals), jako jeden ze 24 nejlepších evropských uměleckých festivalů.

Projekt je každoročně podporován Hlavním městem Praha, Ministerstvem kultury ČR a hlavním mediálním partnerem je Česká televize. 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Ondřej Smeykal a Didgeridoo

08. 12. 2021
Novoměstská radnice

Koncert meditativní hudby českého hráče na australský domorodý nástroj a jeho hostů a křest jeho CD. Hostem večera bude Dan Bárta. V pořadí již třináctý předvánoční koncert meditativní hudby českého hráče na australský domorodý nástroj Ondřeje Smeykala a jeho hostů. Především díky umělecké versatilitě byl Ondřej Smeykal označen americkou organizací DidgeProject jako jeden z nejlepších neaboriginských hráčů na didgeridoo na světě. Kromě Ondřejova vystoupení na domorodý australský nástroj si užijete i křest jeho nového CD, které si v ceně vstupenky odnesete s sebou domů.    8. 12. Velký sál, začátek koncertu ve 20 hod, vstupné a podrobnosti od 10. 10. na www.smeykal.com http://www.nrpraha.cz/program/1114/ondrej-smeykal-a-didgeridoo/   Didgeridoo je tradiční hudební nástroj australských původních obyvatel, tzv. Aboriginců a patří mezi typické symboly Austrálie. První zmínky o tomto nástroji sahají do doby před 40 000 lety. Australský domorodý nástroj didgeridoo zaznamenal v posledních desetiletí značný rozmach popularity. S ničím nezaměnitelný, podmanivý nástroj často nachází svou hudební příležitost jako exotický doprovodný nástroj v nejrůznějších žánrech a svým silným charismatem si získává srdce posluchačů celého světa. Didgeridoo tak dnes můžeme slyšet v celé plejádě variací, od rytmických nástrojů po symfonický orchestr.   Vyjímečné sólové předvedení možností hry na didgeridoo, jeho frekvenční rozsah a zapojení dalších rejstříkových fondů využitelných při hře na současné didgeridoo scéně snad nejosobitěji ztvárňuje český profesionální hráč Ondřej Smeykal.

Přečíst více

Vánoční zpívání se Zuzanou Markovou

19. 12. 2021
Novoměstská radnice

Hvězdou tradičního vánočního koncertu Spolku přátel hudebních talentů bude vynikající česká sopranistka Zuzana Marková. Zuzana Marková, krásná vynikající sopranistka, si během hudebního večera vezme pod svá „ochranná křídla“ studenty Deylovy konzervatoře, mladičké pěvce Emmu Balunovou (sopran) a Vojtěcha Pelku (kontratenor). Na klavír je doprovodí Lukáš Klánský a Ahmad Hedar. 19. 12. Velký sál, začátek v 19 hod, vstupné 500 Kč, podrobnosti na www.nachtigallartists.cz http://www.nrpraha.cz/program/1124/vanocni-zpivani-se-zuzanou-markovou/

Přečíst více

Stylové večery 2022 na Novoměstské radnici

06. 01. 2022 - 22. 12. 2022
Novoměstská radnice

9. ročník hudebního cyklu se smyčcovým orchestrem Harmonia Praga s uměleckým vedoucím, houslistou Miroslavem Vilímcem a dirigentem Štefanem Britvíkem. 6. 1. – 22. 12.  Velký sál, začátek všech koncertů v 19:30 hod. Vstupné plné 350 Kč, snížené 200 Kč, bližší info na www.harmoniapraga.cz   KONCERTY:   6/1  Do nového roku s dobrou náladou – hudební úsměvy i tradiční kvíz. 10/2  Když vane severní vítr – hudba Edwarda Griega a dalších severských Mistrů. 14/4 Pocta české hudbě – repertoárově i objevně. 19/5 Inspirace v tanci a písni – barokní tance i virtuozní „Holka modrooká“ 8/9 Vivaldi tentokrát bez „Čtveráku“ – a ještě něco z Itálie. 10/11 W. A. Mozart a „Black“ Mozart – Chevalier de Saint George – skladatel srovnávaný s Mozartem. 22/12 Předvánoční koncert s barokní hudbou.   http://www.nrpraha.cz/program/1121/stylove-vecery-2022-na-novomestske-radnici/  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.